Yeni Apple Watch, Ne Kadar Formda Olduğunuzu Size Söyleyecek

İçerik: Yeni Apple Watch, Ne Kadar Formda Olduğunuzu Size Söyleyecek

blank

Apple Watch, fitness seviyelerinize dair dürüst bir değerlendirme yapmak üzere. Birçoğumuzun evden çalıştığı veya spor salonlarına erişimimiz olmadığı bir zamanda, Apple Watch gibi fitness takipçileri, günlük olarak ne kadar (veya ne kadar az) egzersiz yaptığımızı takip etmemize yardımcı oluyor. temeli. Şimdi bu verileri bir derecelendirmeye çeviriyor. Saatin yazılımını şu anda mevcut olan WatchOS 7.2’ye güncellemek, kardiyorespiratuar sağlığınızı veya aerobik dayanıklılığınızı ölçmek için VO2 max’ınızı (veya egzersiz sırasında maksimum oksijen tüketimini) kullanan yeni bir kardiyo fitness skoru getiriyor.

VO2 max, kardiyorespiratuvar kondisyonu belirlemede altın standart olarak kabul edilir ve genel sağlığınızın iyi bir göstergesi olabilir. Elit sporcular dayanıklılığı ölçmek için bu metriği antrenman amacıyla kullanır, ancak etkileri egzersizin ötesine geçer. American Heart Association’a göre, düşük kardiyo zindelik seviyesine sahip kişiler, kalp hastalığı, tip 2 diyabet, kolon ve akciğer kanserleri ve erken ölüm gibi kronik sağlık sorunları açısından daha büyük risk altındadır. Yaş, kilo ve hatta hamilelik gibi VO2 max’ı etkileyebilecek bir dizi farklı faktör vardır, ancak genel bir kural olarak, sayı ne kadar yüksekse, o kadar zinde olursunuz.
Apple Watch, birkaç yıldır kullanıcılarının tahmini VO2 max’ını sessizce takip ediyor, ancak ona ulaşmak için biraz araştırma yapmanız gerekiyordu. İlk önce iPhone’daki Sağlık uygulamasında ve daha yakın zamanda Fitness uygulamasındaki Trendler sekmesinde bulabiliyordunuz. Ancak bu sayıya denk gelseniz bile, Apple bunun sizin için ne anlama geldiği konusunda çok az bilgi sağladı, ayrıca belirli sayıda açık hava koşusu veya doldurmak için tempolu yürüyüşler tamamlamanızı gerektirdi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Apple Watch, Ne Kadar Formda Olduğunuzu Size Söyleyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör