Yılın Son SpaceX Lansmanı Cumartesi günü Gerçekleşecek

blank
SpaceX, 60 Starlink Uydusu Fırlattı, Ancak İniş Başarısız Oldu

İçerik: Yılın Son SpaceX Lansmanı Cumartesi günü Gerçekleşecek

SpaceX bu yıl astronotları yörüngeye ilk kez gönderdi ve en son Starship prototipinin patlayıcı başlangıcını gördü. Ancak yine de 2020’yi tamamlaması planlanan bir lansmanı daha var.

Bir Falcon 9 roketi, Cumartesi sabahı Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden ABD Ulusal Keşif Ofisi için uzaya yeni bir casus uydu gönderecek.

Fırlatma başlangıçta Perşembe sabahı gerçekleşecek şekilde ayarlandı, ancak bazı düzensiz basınç ölçümleri otomatik iptali tetikleyerek lansmanı önce Cuma’ya ve şimdi Cumartesi’ye itti. Bu sınıflandırılmış ulusal güvenlik misyonu NROL-108 olarak adlandırıldı ve 2020’de Ulusal Keşif Ofisi tarafından yapılan altıncı fırlatma olacak. Diğer NRO lansmanlarının çoğu gibi, bunun da göğsünü döven bir çizgi film goril ve “güç yoluyla barış” ifadesi şeklinde biraz şifreli bir posteri ve sloganı var.

NRO şifreli bir şekilde tweet attı “Goriller barışçıl hayvanlardır, ancak gerektiğinde şiddetli olabilirler.” “Goril gibi, # NROL108 görevimiz de sürekli tetikte ve kendi görevini savunmaya hazır.”

blank
0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yılın Son SpaceX Lansmanı Cumartesi günü Gerçekleşecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör