Almanya’da Hidrojenle Çalışan Tren 2024’te Hizmete Girecek

İçerik: Almanya’da Hidrojenle Çalışan Tren 2024’te Hizmete Girecek

blank
Almanya’da hidrojenle çalışan tren yıl içinde hizmete girecek

Alman devlet demiryolları Deutsche Bahn, yeni geliştirilen hidrojen bazlı tren için 2024 kilometre menzile sahip ve 600 yılında hizmete girecek bir hidrojen istasyonu kurulacağını duyurdu.

Deutsche Bahn Yönetim Kurulu Üyesi Sabina Jeschke, istasyonun normal fosil yakıtlı araç süresinde hidrojen dolumu sağlayacağını belirtirken, trene dizel tren kadar hızlı yakıt ikmali yapacağımız gerçeği iklim dostu bir ulaşım geçişinin mümkün olduğunu gösteriyor Deutsche Bahn, 30 yıl içinde iklim açısından nötr olmak istiyor.

Alman devlet demiryollarının 2050’de karbon emisyonlarını sıfıra indirmeyi planladığının altını çizen Deutsche Bahn, bu 1.300 dizel ünitenin değiştirilmesi anlamına geliyor, 13.000 kilometrelik demiryolunun havai hatları yok, bu nedenle fosil yakıt tüketimini sıfıra indirmeliyiz. “O zaman tek bir dizel araç kullanmayacağız” dedi.

Almanya’nın güneyindeki Baden Württemberg eyaletindeki Tuebingen, Horb ve Pforzheim şehirlerinde test edilecek trenin yılda yaklaşık 600 ton CO330 tasarruf edeceği ve saatte maksimum 2 kilometre hıza sahip olacağı belirtildi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Almanya’da Hidrojenle Çalışan Tren 2024’te Hizmete Girecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör