BMW Inext 2021 Türkiye Ix Serisi Versiyonu

İçerik: BMW Inext 2021 Türkiye Ix Serisi Versiyonu

blank

Borusan Otomotiv, BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki amiral gemisinin Türkiye distribütörüdür ve tamamen elektrikli olması beklenen BMW SAV modelinin dünya prömiyerini ix yaptı.

Geçen yıl BMW inext sahnesinin seri üretim versiyonu konseptini BMW iX olarak başlattı, BMW’nin Almanya’daki Dingolfing fabrikasında üretilecek ve Türkiye 2021’in son çeyreğinde yollarla buluşacak.

blank

BMW Group’un mobilite ve elektrifikasyon stratejilerini açıkladığı #NEXTGen 2020 etkinliğinde tanıtılan BMW iX, en yeni teknolojileri ve minimalist tasarımıyla otomotiv dünyasında yeni bir dönem başlatmaya hazırlanıyor. Son çeyrekte Türkiye’ye gelen 2021 BMW ix, sürüş keyfi, çok yönlülük, sürdürülebilirlik ve lüks modüler ve ölçeklenebilir platformu yeniden yorumlayarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Güçlü, Dinamik ve Verimli
Geleceğin BMW modellerine öncülük etmesi planlanan BMW iX, 500 hp gücü, 5 saniyeden kısa sürede 0-100 km’ye ulaşan performansı ve 600 kilometreden fazla verimli bataryası ile elektrikli otomobillerin standartlarını başka bir boyuta taşıyor. WLTP kriterlerine göre sürüş aralığı. Hızlı şarj ile sadece 80 dakikada yüzde 40’a ulaşabilen BMW iX’in bataryası da on dakikada 120 km’nin üzerinde sürüş menzili sunuyor.

BMW iX’teki sürüş sistemi, otomobilin iki elektrik motorunu, güç elektroniğini, şarj teknolojisini ve bir yüksek voltajlı bataryayı kapsayan beşinci nesil BMW eDrive teknolojisine dayanmaktadır. BMW iX’in yol tutuş yetenekleri ve kabindeki konfor seviyesi, azaltılmış sürtünme kuvvetine sahip alüminyum uzay çerçevesi ve sınıfının lideri “Karbon Kafes” ile sağlanır. BMW iX’in 0.25 Cd sürtünme katsayısı tek başına aracın menziline 65 kilometre eklemeyi başarır.

Optimize Edilmiş Aerodinamik Tasarım
Yenilikçi tasarımıyla Sportif Aktivite Aracı (SAV) segmentini de yeniden tanımlayan BMW iX, kaslı dış oranları, akıcı tavan çizgisi ve azaltılmış yüzey kaplamasıyla günlük kullanımda ve uzun yolculuklarda sürüş keyfini benzersiz bir deneyime dönüştürüyor. Uzunluk ve genişlik olarak BMW X5 olan BMW iX, kavisli tavan yapısı ve yüksekliği ile BMW X6’yı anımsatırken, geniş jantları sayesinde BMW X7’ye benziyor.

BMW’nin yeni tasarım dilinin sembolü olan geniş böbrek ızgaraları, küçük çizikleri oda sıcaklığında 24 saat içinde onarabilen ve tüm elektronik sürüş destek sistemlerini barındıran kendi kendini onaran teknolojisi ile fark yaratıyor.

Geri Dönüştürülmüş Malzemelerle Sürdürülebilirliğe Bir Adım Daha
BMW iX’in üretim süreçlerinde kullanılan malzemeler, sürdürülebilirliğe verilen önemi gösteriyor. Doğal ve geri dönüştürülmüş malzemelerin en son teknoloji ile birlikte yaygın kullanımı otomobilin her alanında görülebiliyor. Koltuklar ve gösterge paneli için kullanılan derinin yüzeyi doğal zeytin yaprağı özü ile işlenerek çevreye zararlı üretim kalıntıları engelleniyor. Bu özellik aynı zamanda deriye kaliteli ancak doğal bir görünüm kazandırır. Hammadde ve üretim yöntemlerini seçerken uygulanan sürdürülebilirlik odaklı yaklaşım doğrultusunda, BMW iX’in FSC sertifikalı ahşap ve kapı panellerinde, koltuklarında, orta konsolunda ve zemin panellerinde yüksek oranda geri dönüştürülmüş plastik kullanılıyor. BMW iX’in paspasları da geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapılmıştır.

blank

Shy Tech ile Zarafet ve Sadelik
BMW iX’in çığır açan tasarımı, “Shy Tech” ilkesiyle tasarlanan kabinde de kendini gösteriyor. “Shy Tech” ilkesi, yalnızca kullanıldığında işlevlerini ortaya çıkaran teknolojik yaklaşımı ifade eder. Görünmeyen hoparlörlerde ve alışılmışın dışında tasarlanmış havalandırma kanallarında da “Shy Tech” öne çıkıyor. Böylelikle, bir modelde ilk kez BMW Group, kullanıcılarına hoparlörleri koltuk yapısına entegre etme seçeneği sunuyor. Ayrıca bir BMW modelinde ilk kez kullanılan altıgen direksiyon simidi ve yeni nesil BMW İşletim Sisteminin bir parçasını oluşturan kombine 12,3 ve 14,9 inç BMW Kavisli Ekran, fütürist sürüş keyfini vurguluyor.

blank

Yeni Entegre Nano Fiber Filtreli Otomatik Klima Kontrolü
BMW iX, standart olarak iki buçuk bölgeli otomatik klima kontrolü ile birlikte gelir. Buna ek olarak, otomatik klima sistemi, sıcaklık ve havalandırma ayarlarının hem arkadaki yolcular hem de sürücü ve ön taraf için ayrı ayrı kontrol edilmesini sağlayan dört bölgeli bir sisteme yükseltilebilir. Otomobilin içindeki havayı daha etkin bir şekilde temizlemek için nanofiber filtre teknolojisini kullanan klima sistemi ayrıca BMW iX’te standart olarak ön ısıtma ve ön klima işlevi görür. Yenilikçi nanofiber filtre teknolojisi sayesinde, mikrobiyal partiküllerin ve alerjenlerin de araca girmesi önlenebilir.

BMW iX ayrıca iç mekanı ısıtmaya yardımcı olmak için gösterge paneli, torpido gözü, kapı paneli, orta kol dayama yeri ve direksiyon simidi için verimli bir yüzey ısıtma seçeneği sunan ilk model olarak öne çıkıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: BMW Inext 2021 Türkiye Ix Serisi Versiyonu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör