Apple, California’daki 53 Mağazasını Kapattı

İçerik: Apple, California’daki 53 Mağazasını Kapattı

blank
COVID-19 yükselmeye devam ediyor

9to5Mac’ten Michael Steeber bugün ilginç bir tesadüf olduğunu fark etti: Şirket, Kaliforniya’daki her bir perakende mağazasını, ABD’deki pek çok mağazayı, her iki Meksika’daki, her iki Brezilya’daki mağazalarını geçici olarak kapattı ve Birleşik Krallık’ta 16 yeni mağazayı daha kapatmak üzere. Steeber’in işaret ettiği gibi, geçen hafta Almanya ve Hollanda’da kapatılanları da dahil edersek, bu 100’e yakın mağaza demektir ve şirketin neredeyse beşte biri artık dünya çapında kapalıdır.

Doğrulamak için Apple’ın tüm mağaza listesini kontrol ettim ve yeterince emin oldum: her California mağazası, Tennessee’deki dördü, Utah’daki üçü, Minnesota’daki dördü, Oklahoma’daki ikisi ve Portland, Oregon’daki mağazaları; Anchorage, Alaska; Omaha, Nebraska; ve Albuquerque, New Mexico, önümüzdeki hafta ve İngiltere, Meksika ve Brezilya’daki 16 ek mağazanın tamamı 20 Aralık’ta yarın başlayacak.

EVDE KAL, MASKE TAK
Mağazaların neden yeniden kapandığını tahmin etmek zor değil, özellikle COVID-19’un geçen hafta devam eden bir dalgalanmanın bir parçası olarak en ölümcül dört gününü arka arkaya gördüğü Kaliforniya’da ve Başbakan Boris Johnson’ın şehri yeni koyduğu Londra’da gece yarısı başlayan acil kilitlenme. Apple, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Hizmet verdiğimiz bazı topluluklardaki mevcut Covid-19 koşulları nedeniyle, bu bölgelerdeki mağazaları geçici olarak kapatıyoruz” açıklamasında bunun özünü doğruladı.

Dün, California, salgın başladığından beri ilk kez SF Körfez Bölgesi’ndeki acil durum uyarı sistemini etkinleştirdi ve insanların evde kalma kararının artık yürürlükte olduğunu anlamalarına yardımcı olmak için her telefona doğrudan bir mesaj gönderdi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, California’daki 53 Mağazasını Kapattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör