Samsung Galaxy Buds Pro, 3D Mekansal Ses ile Gelecek

İçerik: Samsung Galaxy Buds Pro, 3D Mekansal Ses ile Gelecek

blank
Samsung Galaxy Buds Pro’nun Ocak 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor

Yeni bir rapora göre Samsung Galaxy Buds Pro, kafa takibi ve ses algılama özellikli 3D uzamsal ses gibi gelişmiş özelliklerle gelebilir. Aktif gürültü iptaline (ANC) ek olarak, Samsung’un yaklaşmakta olan gerçek kablosuz kulaklıklarının, Samsung Galaxy Buds Live ile karşılaştırıldığında yeteneklerde önemli bir artış sunan bu gelişmiş özelliklerle gelmesi bekleniyor. Galaxy Buds Pro’nun çeşitli haber ve söylentilere göre Ocak 2021’de Galaxy S21 serisi akıllı telefonlarla birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

En son rapor, Galaxy Giyilebilir uygulamasında Galaxy Buds Pro için özel eklentinin bir uygulama demontajı yoluyla gelir, kulaklıkların ve şarj çantasının yeni görüntülerinin yanı sıra 3D uzamsal ses, ses algılama ve daha fazla onay gibi çeşitli özellikler gösterir. ANC ve ortam sesi modlarının varlığı. Uygulama ekran görüntüleri ayrıca Samsung’un kulaklıklarında tipik olan önceden ayarlanmış ekolayzer ayarlarını ve kontrol özelleştirmesini gösterir.

Temel özellikler arasında, 3D uzamsal ses, videoları ve belirli içerikleri izlerken 3D benzeri bir ortam yaratacaktır, ancak özellik yalnızca Android 11 çalıştıran belirli Samsung akıllı telefonlarla kullanıldığında Galaxy Buds Pro’da desteklenecektir. Baş izleme özelliğini etkinleştirmek için cihazdaki belirli sensörlerin gerekliliğinden kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Ses algılama, Sony WH-1000XM4 kablosuz kulaklıklarda nasıl çalıştığına benzer şekilde muhtemelen tüm cihazlarda çalışacaktır. Bu, ortam sesi modunu tetikleyecek ve kullanıcının sesi algılandığında muhtemelen müzik çalma sesini azaltacak ve kullanıcının kulaklığı aktif olarak kontrol etmesine gerek kalmadan hızlı ve anında konuşmalara izin verecektir.

Ayrıca, ses sistemlerindeki denge ayarlarına benzer şekilde çalışan bir sol / sağ işitme ayarı özelliğinden bahsedilmektedir. Bu, pek çok insanın ihtiyaç duyacağını beklediğimiz bir şey olmasa da, bir taraftaki sesi artırarak işitme güçlüğü veya engelleri olan kullanıcılara yardımcı olacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, Galaxy Buds Pro’nun gerçek kablosuz kulaklıklarının kanal içi oturması ve ANC ile gelmesi bekleniyor ve bu da Galaxy Buds Live’a göre önemli bir adım atıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung Galaxy Buds Pro, 3D Mekansal Ses ile Gelecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör