Fuxing Serisi Yüksek Hızlı Trenler Çin’de Tamamen Devrede

İçerik: Fuxing Serisi Yüksek Hızlı Trenler Çin’de Tamamen Devrede

blank
Fuxing Serisi Yüksek Hızlı Trenler Çin’de Tamamen Devrede

Çin’in Fuxing isimli yüksek hızlı tren serisi kapsamında geliştirilen ve saatte 300 kilometre hıza ulaşabilen CR250 tipi trenlerin lansmanı ile Fuxing serisindeki tüm trenlerin hizmete gireceği bildirildi. .

China Railway şirketinden yapılan açıklamada söz konusu gelişme, Çin’in demiryolu alanında bilimsel ve teknolojik yenilikte atılan önemli bir adım olarak ifade edildi.

China Railway’den alınan bilgiye göre şirket Çin’in “13. “Beş Yıllık Kalkınma Planı” döneminde Türkiye’deki ilgili işletmeler, kolejler ve bilim enstitüleriyle işbirliği yaptı. Bu şekilde şirket, yüksek hızlı demiryolu ağı için kritik ekipmanlarda teknolojik yenilikler gerçekleştirerek bir dizi önemli atılım gerçekleştirdi.

Şirketin açıklamasına göre, yüksek hızlı tren teknolojisi söz konusu dönemde tamamen Çin’in kendi tesisleri tarafından geliştirildi. Bu çerçevede Fuxing serisi, farklı hız derecelerine sahip ve farklı kullanım taleplerini karşılayabilen yüksek hızlı trenler üretildi.

Çin genelinde faaliyet gösteren 1036 Fuxing treni bugüne kadar 836 milyon kilometre yol kat etti ve 827 milyon yolcu taşıdı. Saatte 160 ila 350 kilometre hıza ulaşabilen Fuxing serisi yüksek hızlı trenlerin önümüzdeki yıl Çin’in iç kesimlerindeki tüm bölgelere ulaşması bekleniyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Fuxing Serisi Yüksek Hızlı Trenler Çin’de Tamamen Devrede

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör