Yerli Savaş Uçağı İçin 3 Yeni Test Tesisi

İçerik: Yerli Savaş Uçağı İçin 3 Yeni Test Tesisi

blank

TAI, Ulusal Muharebe Uçağı Projesi için Yıldırım Testi, RKA Ölçümü ve EMI / EMC Testi için kurulacak 3 test merkezini Twitter hesabından duyurdu. “MMU projemiz ile milli tesislerimizle 3 büyük yeni test merkezini ülkemize getirerek havacılık sektörüne yön vermeye hazırlanıyoruz. Yerli ve milli ürünlerimizi üretirken ülkemiz için her zaman daha fazlasını hayal ediyoruz. “

Test tesisleri, savaş uçağı gibi büyük bir proje için düşündüğünüzden daha önemli öğelerdir. Simülasyon yazılımı bir sistemi yapmak için ne kadar geliştirirse geliştirsin, o sistemin gerçek hayatta belirli koşullara tabi olması gerekir. Test için yazılıma güvenmek, yazılımın tespit edemediği tasarım kusurlarına yol açabilir ve son testte çok büyük mali hasara neden olabilir.

Birkaç yıldır üstü kapalı olarak uygulanan ve son dönemde resmiyet kazanmaya başlayan ambargolarla ülkemiz test imkânları açısından yalnız kaldı. Böylelikle Türkiye, ihtiyaç duyduğu tesisleri kendi imkanlarıyla kurmak için test ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır. MMU projesinin ülkemiz için önemi düşünüldüğünde, test ihtiyaçlarımızı özellikle bu dönemde dışarıdan karşılayamadığımız gerçeğiyle yüzleşmek durumundayız.

Yıldırım Test Tesisi, EMC / EMI (Elektromanyetik Uyumluluk ve Girişim) Test Tesisi ve Yakın Alan RKA (Radar Kesit Alanı) Ölçüm Tesisi MMU’nun farklı test ihtiyaçları için inşa edilmektedir. Aslında, bu tesisler sadece MMU’nun değil, gelecekte diğer havacılık projelerimizin de test ihtiyaçlarını karşılayacak. Örneğin, TUSAŞ veya Baykar Makina, İnsansız Savaş Uçağı projesi üzerinde çalışırken, MMU için kullanılan RKA Ölçüm Tesisi, RKA testi yapılacağı zaman İnsansız Savaş Uçağı için de kullanılabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yerli Savaş Uçağı İçin 3 Yeni Test Tesisi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör