2021’de Apple: iPhone Her Şeyi Devralacak

İçerik: 2021’de Apple: iPhone Her Şeyi Devralacak

blank
Teknoloji devi, hepimiz gibi, COVID-19 ile mücadele etmek zorunda kalacak. Ama bu hikayenin sadece yarısı.

Apple, son birkaç yılını, aylık 5 dolarlık Apple TV Plus ile hizmetlerinin zorlaması gibi manşetlere giren değişiklikler yaparak geçirdi; iPhone 12’ye 5G eklenmesi; ve 149 dolarlık bir fiyat etiketi taşıyan hit AirPods kablosuz kulaklıkları.

2021 için Apple, çoğumuzun görmeyeceği veya umursamayacağı değişiklikler yapacak, ancak bunlar şimdiye kadarki en önemli hamlelerinden bazıları olabilir. Bir örnek, Apple’ın daha fazla Mac bilgisayarında özel yongalar kullanmaya başlamayı planlaması ve bu da daha ince ve muhtemelen daha uzun ömürlü dizüstü bilgisayarlara yol açmasıdır.

Apple’ın da premium ürünlerine daha düşük fiyatlı alternatifler sunması bekleniyor. Zaten 279 $ ‘lık Apple Watch SE’ye sahibiz ve söylentiye göre şirketin AirPods SE ile benzer bir yaklaşımı benimseyeceği, iyi gözden geçirilmiş 249 $ AirPods Pro gürültü önleyici kulakiçi kulaklıklara yakın bir tasarıma sahip olabilir, ancak bunun gibi ekstralar olmadan benzetilmiş surround ses.

Apple CEO’su Tim Cook, şirketin Kasım ayında canlı olarak yayınlanan sunumlarından birinde, “Misyonumuz, insanların yaşamlarında anlamlı bir rol oynayan ürünler yaratmaktır,” dedi. 2021 için Apple’ın daha da fazlasını yapacağını ilan etti.

Süper hızlı 5G kablosuz ağlar veya telefonunuzla çekilmiş profesyonel görünümlü portre fotoğrafları gibi cesur yeni duyurular görmeye alışkınsanız, hepsi biraz asosyal ve hatta sıkıcı görünebilir.

blank
Now that Apple’s iPhones have 5G, and its Macs have M1 chips, what next?

Dünya, 75 milyondan fazla insanın enfekte olduğu ve 1,6 milyondan fazla insanın öldüğü yayılmaya devam eden koronavirüsün acısıyla mücadele ederken, birçok insanın bunlardan herhangi birini önemseyecek enerjiyi bulması da zor. En azından artık en savunmasız ve en çok maruz kalanlara doğru yol almaya başlayan aşılarımız var.

Apple’ın 9/11 saldırılarından sadece haftalar sonra iPod müzik çalarını duyurma tercihinin cihazın tarihsel yükselişini durdurmaması gibi, Apple’ın 2021 için planladığı bu girişimler, teknolojinin herkes için, aramızdaki Apple dışındaki kişiler için bile COVID-19’dan bağımsız olarak.

Cook, “Bu yıl muazzam zorlukların ortasında, ekiplerimiz odaklanmış durumda kaldı” dedi. “Ve yenilik yapmayı bırakmadılar.”

Mac bilgisayarlar
Apple’ın 999 dolarlık MacBook Air, 699 dolarlık Mac Mini ve 1.299 dolarlık MacBook Pro’daki Intel yongalarını değiştirdikten sonra 2021’de Mac bilgisayarlarında değişim hızını yakalaması bekleniyor. Apple, iPhone ve iPad’deki çiplere benzeyen yeni özel tasarım çiplerinin daha iyi performans sunduğunu ve eskisinden daha az enerji kullandığını söylüyor.

Şimdiye kadar çipler, MacBook Air’in fan olmadan çalıştığı, MacBook Pro’nun daha iyi pil ömrü elde ettiği ve Mac Mini’nin yıllardır olduğundan daha yetenekli olduğu anlamına geliyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: 2021’de Apple: iPhone Her Şeyi Devralacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör