Akıllı Arabalar Bubi Tuzaklarıyla Hackleniyor

İçerik: Akıllı Arabalar Bubi Tuzaklarıyla Hackleniyor

blank

Kullanıcılar akıllı cihazların mahremiyetine isyan ediyor. Öyle ki, 2021 yılında dikkatleri ciddi bir sitem kullanıcıların dikkatini çekecek olan IOT cihaz satıcısı kişisel verileri toplar, WatchGuard Yunanistan ve Türkiye Ülke Müdürü Joseph bubi tuzaklı akıllı şarj cihazına ev sahipliği yapmaz, sonuca karşı saldırıya uğrayacaktı. akıllı araçlar.

Tüketicilerin IoT cihazlarıyla ilgili gizlilik ve güvenlik endişeleri artıyor. 2021 yılında kullanıcıların bu konulara yönelik isyanlarının yüksek sesle duyulacağı ve bu yönde hükümet kanallarının üzerindeki baskının artacağı tahmin edilmektedir. Ağ güvenliği ve istihbaratı, güvenli Wi-Fi, gelişmiş uç nokta güvenliği ve çok faktörlü kimlik doğrulama, önde gelen küresel bir sağlayıcı WatchGuard Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Joseph evde değil, gelecek yıl evlerde ve ulaşım ekipmanlarında siberlerin yoğun olduğu iota cihazına karşı kullanılıyor bubi tuzaklı akıllı şarj cihazları arasındaki saldırılar ve bunlar, araçların saldırıya uğramasına neden olabilir.

IoT Cihazlarına Karşı Kullanıcı İsyanı
2021’de tüketicilerin IoT cihazlarına yönelik tutumunda değişiklikler bekleniyor. Akıllı cihazlarla ilgili gizlilik endişelerini tam olarak anlamaya başlayan birçok kullanıcının, satıcılara ve yasa koyuculara yönelik baskıyı artıracağı tahmin ediliyor. Kullanıcı verilerinin daha iyi korunması için IoT teknoloji şirketlerini düzenlemeye yönelik tüketici isyanları çıkacağını belirten Yusuf Evmez, bu değişikliğin sebebinin son yıllarda hayatımıza giren çok sayıda IoT cihazının getirdiği mahremiyetin birikimli bozulması olduğunu ve şirketlerin gerekli güvenlik önlemlerini sağlayamaması.

Arabalar Bubi Tuzaklarıyla Hacklendi
WatchGuard Tehdit Laboratuvarı tarafından önümüzdeki 12 ay için hazırlanan siber güvenlik tahminlerine göre hackerlar tarafından daha akıllı cihazların hedef alınacağı tahmin ediliyor. Özellikle akıllı araba saldırılarında artış öngören tahminlerde en büyük potansiyel zayıflığın akıllı şarj cihazı olduğu belirtiliyor. Akıllı araç şarj kablolarının, şarj güvenliğini yönetmelerine yardımcı olan bir veri bileşenine sahip olduğunu belirten Yusuf Evmez, “bubi tuzaklı” mobil şarj cihazlarının bilgisayar korsanları tarafından oluşturulabileceğine dikkat çekerek, araç sahiplerini araçların aniden hacklenebileceği konusunda uyarıyor. Akıllı araç şarj bileşenlerindeki benzer güvenlik açıklarının bilgisayar korsanlarının araç kullanımını başlatmasına ve engellemesine neden olabileceğini belirten Evmez, bu tür saldırıların, ödeme yapılana kadar bir arabanın şarj olmasını engelleyen araba fidye yazılımı saldırılarına bile yol açabileceğini belirtiyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Akıllı Arabalar Bubi Tuzaklarıyla Hackleniyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör