Artık Microsoft’un Uçuş Simülatörünü VR Gözlüğüyle Oynayabilirsiniz

İçerik: Artık Microsoft’un Uçuş Simülatörünü VR Gözlüğüyle Oynayabilirsiniz

Microsoft Flight Simulator her zaman sizi bir pilot gibi hissettirmekle ilgiliydi, ancak bugüne kadar bunu VR’de hiç deneyimleyemediniz. Bugünün ücretsiz güncellemesiyle Asobo Studio, Windows Mixed Reality kulaklıklarının yanı sıra Valve Index, HTC Vive ve Oculus Rift ve Oculus Quest’i (bir Bağlantı kablosu kullanıyorsanız) içeren OpenXR uyumlu kulaklıklar için destek ekledi.

Microsoft başlangıçta VR özelliğinin HP Reverb G2’ye ilk geleceğini duyurdu. Bu son güncelleme, çoğu Windows Mixed Reality kulaklık, Oculus, Valve ve HTC kulaklıkları için destek içerir.

Daha önce, Flight Simulator oynarken gerçekten bir uçakta olduğunuzu hissetmek istiyorsanız, çok sayıda bilgisayar monitörü ve bazı marangozluk becerileri gerekirdi. O zaman bile, çevrenizin tek bir uçak modelinin kokpiti gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Şimdi ihtiyacınız olan tek şey bir sanal gerçeklik başlığı – ve onu gözlerinizden bir inç uzaklıktan ekranlar için uygun bir çözünürlükte çalıştırmak için güçlü bir bilgisayar. Microsoft, özelliğin beta testini yaptığında, minimum özellikler olarak bir GTX 1080 ile eşleştirilmiş bir i5-8400 veya Ryzen 5 1500X listelendi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Artık Microsoft’un Uçuş Simülatörünü VR Gözlüğüyle Oynayabilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör