Cyberpunk 2077 Oyun Satışları, İadelerden Sonra 13 Milyonu Buldu

İçerik: Cyberpunk 2077 Oyun Satışları, İadelerden Sonra 13 Milyonu Buldu

blank
Sony, buggy konsol sürümünü PlayStation mağazasından çıkardı ve Microsoft, Xbox kullanıcılarına tam geri ödeme teklif ediyor.

Polonyalı oyun stüdyosu CD Projekt SA, 20 Aralık’a kadar sorunlu Cyberpunk 2077 oyununun 13 milyon kopyasını sattı; bu, şirketin aldığı geri ödeme taleplerinin sayısını etkileyen bir rakam.

Stüdyonun beklenen satış güncellemesi, geri ödemelerin ölçeğiyle ilgili bilgileri içermez, sadece net satış numarasını sağlar. Cyberpunk, aksaklıklardan öylesine rahatsız olmuştu ki, Microsoft, Xbox kullanıcıları için tam geri ödeme teklif ederken Sony, oyunu PlayStation mağazasından aldı.

“Bu rakam, tüm donanım platformlarındaki tahmini perakende satış hacmini temsil etmektedir (perakende müşteriler tarafından gerçek mekanda ve dijital vitrinlerde sunulan iadeleri hesaba katarak), yani ‘satış oranı’ rakamı, tüm geri ödeme talepleri çıkarıldıktan sonra e- doğrudan şirkete postalandı, ”CD Projekt Salı günü düzenleyici bir dosyada söyledi.

Satış rakamı, Sony oyunu mağazasından çıkarmadan önce alınan, dokuz analistin Bloomberg anketindeki 12 aylık satış tahmininin yaklaşık yarısına denk geliyor. Oyunun 10 Aralık’taki ilk çıkışından önce 8 milyondan fazla ön siparişi vardı, bu da düşük performansından dolayı hayal kırıklığına uğramış oyunculardan ve CD Projekt’in hisse fiyatında bir düşüşe neden olan çevrimiçi bir tepkiyi tetikledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Cyberpunk 2077 Oyun Satışları, İadelerden Sonra 13 Milyonu Buldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör