Atari VCS, Tarayıcısı olarak Google Chrome’u Kullanacak

İçerik: Atari VCS, Tarayıcısı olarak Google Chrome’u Kullanacak

Uzun zamandır beklenen Atari VCS retro konsolu da iyi bir üretkenlik cihazı haline gelebilir. Atari bugün, sistemin yerleşik tarayıcısı olarak Google Chrome’u içereceğini ve koltuğunuzdan web sitelerine ve Chrome, Dokümanlar ve Meet gibi tüm Google Workspace uygulamalarına erişmenize olanak tanıyacağını duyurdu. Atari VCS, web kameralarının yanı sıra normal klavye ve fareler de dahil olmak üzere en önemli PC aksesuarlarını da destekleyecektir.

Yine de, Chrome entegrasyonu, konsolun mevcut özellik kümesinden çok büyük bir uzantı değildir. Atari daha önce Windows, Linux ve ChromeOS dahil olmak üzere VCS’den PC işletim sistemlerini çalıştırabileceğinizi duyurmuştu. Baştan beri en popüler tarayıcıya sahip olmak, VCS’yi sözde bir mini masaüstü olarak kullanmak için herhangi bir karmaşık işletim sistemi kurulumu yapmanız gerekmeyeceği anlamına gelir.

Atari VCS ChromeAtari
Atari ayrıca, mobil cihazınızı Chrome ve diğer uygulamalarda sanal bir fare ve klavye olarak kullanmanıza olanak tanıyan iOS ve Android için VCS Companion uygulamasını da duyurdu. Microsoft’un başarısız WebTV deneyinin bu kadar çok kokusu olsa da, bazı alıcıların bu PC’de beğenilen özellikleri yararlı bulabileceğini tahmin ediyorum. Unutmayın, bu konsol aynı zamanda gerçek Atari oyunlarını da oynayabilecek. Diğer konsollardan daha fazla retro başlık istiyorsanız, daha geniş bir çeşitlilik için Antstream’in hizmetine de abone olabilirsiniz.

Atari VCS şu anda önemli gecikmelerin ardından erken destekçilere gönderiliyor. Atari, ön siparişlerin ve genel perakende satışının 2021’in başlarında gönderileceğini söylüyor. Atari’den 390 $ karşılığında retro bir joystick ve modern bir denetleyiciye sahip “hepsi bir arada” bir paket için ön sipariş verebilirsiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Atari VCS, Tarayıcısı olarak Google Chrome’u Kullanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hayatta Kalma Oyunu Rust 21 Mayıs’ta PS4 ve Xbox One’da Olacak

Hayatta Kalma Oyunu Rust 21 Mayıs’ta PS4 ve Xbox One’da Olacak: Nihayet, çok oyunculu hayatta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör