Çin’in Ulaşımda Kullandığı Yeşil Enerjili Araç Sayısı 1,1 Milyonu Aştı

İçerik: Çin’in Ulaşımda Kullandığı Yeşil Enerjili Araç Sayısı 1,1 Milyonu Aştı

blank

Devlet Konseyi Enformasyon Bürosu tarafından yayınlanan “Çin’de Taşımacılığın Sürdürülebilir Gelişimi” adlı rehber kitapta, ülkenin ulaşımda genel verimliliği desteklemek için hem tüketilen toplam enerji miktarını hem de tüketim yoğunluğunu kontrol eden bir sistem uyguladığına dikkat çekildi.

Ülkenin yenilenebilir enerji altyapısının güçlendirilmesi çalışmaları kapsamında ülke demiryollarının elektrifikasyon oranı yüzde 71,9 düzeyine getirildi. Ayrıca Çin’de ulaşım sektöründe 400 bin yeni enerji otobüsü ve 430 bin kamyon, 180 bin doğal gazlı araç ve sıvı gazla çalışan 290 gemi faaliyet gösteriyor.

“Çin’de Ulaşımın Sürdürülebilir Gelişimi” adlı araştırmaya göre, “yeşil ulaşım” stratejisinin uygulandığı eyalet ve şehirlerde, yeşil karayolları ve limanlar ile diğer öncü projelerden tasarruf edilen yıllık enerji 630 bin ton kömür eşdeğerini aştı. enerji.

Öte yandan merkezi hükümet, yolcu terminalleri, toplama merkezleri ve tren istasyonları yapımında araç alımları üzerinden alınan vergilerden kaynak almıştır. Hükümet yetkilileri ayrıca, ulaşım ağını bir bütün olarak yeniden yapılandırmak için karayolu-demiryolu, denizyolu gibi farklı ulaştırma modlarının transfer ve geliştirme süreçlerini koordine etti.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’in Ulaşımda Kullandığı Yeşil Enerjili Araç Sayısı 1,1 Milyonu Aştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör