New York Okullarda Yüz Tanıma Teknolojisini Geçici Olarak Yasakladı

İçerik: New York Okullarda Yüz Tanıma Teknolojisini Geçici Olarak Yasakladı

blank
Bu, bir sivil özgürlük grubunun, teknolojiyi bir okul bölgesine yerleştirmesine izin verdiği için eğitim departmanına dava açmasının ardından geldi.

Vali Andrew Cuomo Salı günü okullarda biyometrik teknolojiyi Temmuz 2022’ye kadar yasaklayan bir yasa tasarısını imzaladığı için New York okullarda yüz tanıma kullanımını askıya aldı. Devlet okullarda kullanımının uygun olup olmadığını araştırmaya ve öneriler yayınlamaya yönlendirdi.

Forbes, New York’un kamu ve özel okullarda teknolojinin kullanımını yasaklayan ilk eyalet olduğunu belirtti. Mevzuat, teknolojinin ırk ve cinsiyete dayalı önyargıları kopyalamasına odaklanıyor.

Cuomo yaptığı açıklamada, “Yüz tanıma teknolojisi New Yorklulara bir dizi fayda sağlayabilir, ancak kullanımı özellikle okullarda incelememiz gereken ciddi ve meşru gizlilik endişelerini beraberinde getiriyor” dedi. “Bu yasa, eyalet eğitim politika yapıcılarının bir adım geri çekilmesini, uzmanlara danışmasını ve herhangi bir biyometrik tanımlayıcı teknolojinin New York okullarına getirilip getirilemeyeceğini belirlemeden önce gizlilik sorunlarını ele almasını gerektiriyor.”

Haziran ayında, New York Sivil Özgürlükler Birliği, eyalet eğitim departmanına Lockport Okul Bölgesi için yüz tanıma sistemi kurma onayı için dava açtı.

ABD’nin dört bir yanındaki şehirler, hükümetin yüz tanıma kullanımını yasakladı ve Massachusetts, bu ayın başlarında polisin teknolojiyi kullanımını yasaklayan ilk eyalet oldu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: New York Okullarda Yüz Tanıma Teknolojisini Geçici Olarak Yasakladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör