Xiaomi, Akıllı Telefon Pazarında 100 Milyar Dolara Ulaştı

İçerik: Xiaomi, Akıllı Telefon Pazarında 100 Milyar Dolara Ulaştı

blank
Xiaomi’nin 2018 halka arzının hedefin yarısına ulaşmayı başardığı bildirildi.

Xiaomi’nin kurucusu Lei Jun, Çinli akıllı telefon üreticisinin piyasa değeri 100 milyar doları geçtikten sonra nihayet sevinebilir; bu, şirketinin iki yıl önce listelendiği zamanın çok gerisinde kaldı.

Şirketin hisseleri, Çarşamba günü Hong Kong’da yeni bir rekor kırarak yüzde 9,1’e kadar yükseldi ve bu da onu şehrin kıyas noktası Hang Seng Endeksi’nde 100 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip 13. hisse senedi yaptı.

Anlaşmaya yakın kişiler, Mayıs 2018’de yaptığı açıklamaya göre, satışlarının çoğunu akıllı telefon işinden sağlayan Xiaomi’nin ilk halka arzında 100 milyar dolarlık bir değerleme yaptığını söyledi. ilk çıkışında bu seviye ve hisse senetleri halka açık bir şirket olarak ilk iki yılının çoğunda HKD 17’nin altında işlem gördü.

Hisse, Xiaomi’nin Hang Seng Endeksine ekleneceği duyurulduktan sonra Ağustos ayında servetini tersine çevirdi. O zamandan beri hisseler iki katından fazla arttı. Çin’in “Double 12” alışveriş festivali sırasındaki güçlü satışlar, bu ayın yüzde 20’lik hisse artışını körükledi ve Xiaomi gibi şirketlerin ağırlıklandırmasını Hang Seng Endeksi’nde yüzde 5’ten yüzde 8’e çıkarma önerisi daha fazla kazanım sağlayabilir.

Kasım ayında Xiaomi, iki yılın en hızlı üç aylık satış büyümesini rapor ederken, kazançlar analistlerin tahminlerini geride bıraktı. Yurtdışında güçlü bir büyüme yaşayan ve aynı zamanda Çin’in 5G teknolojisini benimsemesinden ve rakip Huawei’den yerel pazar payını kazanan birkaç büyük Çinli teknoloji şirketinden biri olmaya devam ediyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, Akıllı Telefon Pazarında 100 Milyar Dolara Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör