Apple, Küçük Geliştiriciler İçin Düşük App Store Ücretleri Sunuyor

İçerik: Apple, Küçük Geliştiriciler İçin Düşük App Store Ücretleri Sunuyor

blank
Apple’ın App Store Küçük İşletme Programı artık bazı geliştiriciler için yürürlükte.

AppleInsider’a göre Apple, App Store Küçük İşletme Programı katılımcılarından bazılarından daha küçük komisyonlar almaya başladı. Teknoloji devi, programı Kasım ayında tanıttı ve yılda 1 milyon dolardan daha az kazanan geliştiricilere App Store ücretlerini yarıya indirmenin bir yolunu sunuyor. Yüzde 30 komisyon oranı ödemek yerine, katılımcılar satışlar ve uygulama içi satın alımlar için yalnızca yüzde 15 ödemek zorunda kalacak. Teknoloji devi, Aralık ayı başlarında kayıtlı kişileri kabul etmeye başladı ve programın 1 Ocak 2021’de başlaması gerekiyordu. Apple, en azından bazı geliştiriciler için işleri erken başlatmaya karar vermiş gibi görünüyor.

AppleInsider’ın da belirttiği gibi, Apparent Software kurucusu Jacob Gorban ve diğer birkaç katılımcı, indirimli program ücretlerinin artık geçerli olduğunu açıkladı. Gorban bilgileri birkaç ekran görüntüsü ile tweetledi:

Apple, App Store’un ilk günlerinden bu yana yüzde 30 komisyon oranı talep ediyor, ancak giderek daha fazla şirket bu kadar ödeme yapmak zorunda olma konusundaki memnuniyetsizliğini dile getiriyor. Fortnite oyuncularına indirimli oyun içi para birimi satın almaları için doğrudan bir yol sunarak Apple’ın uygulama içi satın alma kurallarını kasıtlı olarak ihlal eden Epic Games, geçtiğimiz aylarda ücretlendirmeye öncülük ediyor. Diğer teknoloji şirketleri, Facebook Pay komisyon oranlarını düşürmediği için Apple’ı havaya uçuran Facebook da dahil olmak üzere Epic’in mücadelesini destekledi.

Apple programı tanıttığında, şirket bunun platformdaki geliştiricilerin “büyük çoğunluğuna” fayda sağlayacağını söyledi. Bu bireyler ve küçük şirketler için iyi bir şey olsa da, bazıları bunun otoriteler tarafından antitröst incelemesinden kaçınmanın bir hamlesi olabileceğine işaret ediyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Küçük Geliştiriciler İçin Düşük App Store Ücretleri Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör