Apple, M1 Mac’lerde Ultra Geniş Monitör Desteğini Düzeltecek

İçerik: Apple, M1 Mac’lerde Ultra Geniş Monitör Desteğini Düzeltecek

blank

Bir M1 Mac’i ultra geniş bir monitörle eşleştirmek istiyorsanız şu anda hayat hoş değil, ancak yardım yolda. Macworld ve 9to5Mac, Apple’ın M1 tabanlı Mac’lere bağlı ultra geniş ve süper ultra geniş monitörlerde desteklenen çözünürlük eksikliğini gidermek için bir macOS güncellemesi vaat ettiğini öğrendi. Apple, macOS Big Sur 11.2’yi zaten test ediyor olmasına ve o zaman teorik olarak düzeltmeyi dahil edebilmesine rağmen, bu düzeltmenin ne zaman geleceğini söylemedi.

Bir 9to5 okuyucusu, Stéphane Madrau’nun SwitchResX’i gibi bir aracın geçici çözüm olarak hizmet edebileceğini keşfetti, ancak monitörünüzü amaçlandığı gibi kullanmak için bir üçüncü taraf uygulamasına güvenmek istemeyeceğiniz açık.

Güncelleme, Apple’ın şirket içi işlemcilerinin hala yeni olduğunu ve monitörler de dahil olmak üzere birkaç sorun yaşadığını hatırlatıyor – yeni MacBook’lara resmi olarak birden fazla harici ekran ekleyemezsiniz. Sınırlı ultra geniş monitör desteği birçok kişi için sorun olmayacaktır, ancak birçok uygulamayı MacBook Air’inizde yan yana görüntülemeyi hayal ediyorsanız beklemek isteyebilirsiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, M1 Mac’lerde Ultra Geniş Monitör Desteğini Düzeltecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör