Cyberpunk 2077’ye, Yatırımcı Botched Tarafından Dava Açıldı

İçerik: Cyberpunk 2077’ye, Yatırımcı Botched Tarafından Dava Açıldı

blank

Cyberpunk 2077’nin Polonyalı video oyun yayıncısı CD Projekt SA, şirketin bu ay başarısız olan ve bu ay piyasaya sürülmesi hisselerin dalgalanmasına neden olan hatalarla dolu oyunun potansiyeli konusunda kendisini yanlış yönlendirdiğini iddia eden bir yatırımcı tarafından dava edildi.

Andrew Trampe Perşembe günü Los Angeles’ta federal mahkemede dava açtı ve şirketin menkul kıymetlerini satın alan diğer yatırımcıları temsil etmeye çalışıyor.

CD Projekt, şikayete göre Cyberpunk 2077’nin “mevcut nesil Xbox veya PlayStation sistemlerinde çok sayıda hata nedeniyle neredeyse oynanamaz olduğunu” açıklamayı başaramadı. Sonuç olarak, Sony. Cyberpunk 2077’yi PlayStation mağazasından ve Sony, Microsoft’tan kaldırdı. ve şirket teklif etmek zorunda kaldı

Şirketin Amerikan depo makbuzları, Cyberpunk 2077’nin 10 Aralık’ta piyasaya sürülmesinden sonraki üç gün içinde yüzde 25 düştü. Sony, 18 Aralık’ta PlayStation mağazasından oyunu çıkardıktan sonra yüzde 16 daha düştü.

Stüdyonun beklenen satış güncellemesi, geri ödemelerin ölçeğiyle ilgili bilgileri içermez, sadece net satış numarasını verir. Cyberpunk, aksaklıklardan öylesine rahatsız olmuştu ki, Microsoft, Xbox kullanıcıları için tam geri ödeme teklif ederken Sony, oyunu PlayStation mağazasından çekmişti.

“Bu rakam, tüm donanım platformlarındaki tahmini perakende satış hacmini temsil etmektedir (perakende müşteriler tarafından gerçek mekanda ve dijital vitrinlerde sunulan iadeleri hesaba katarak), yani ‘satış oranı’ rakamı, tüm geri ödeme taleplerinden çıkar -doğrudan şirkete postalandı, “CD Projekt Salı günü düzenleyici bir dosyada söyledi.

Satış rakamı, Sony oyunu mağazasından kaldırmadan önce alınan, dokuz analistin Bloomberg anketindeki 12 aylık satış tahmininin yaklaşık yarısına denk geliyor. Oyunun, 10 Aralık’taki ilk çıkışından önce 8 milyondan fazla ön siparişi vardı ve bu, düşük performansıyla hayal kırıklığına uğramış oyunculardan ve CD Projekt’in hisse fiyatında bir düşüşe neden olan çevrimiçi bir tepkiyi tetikledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Cyberpunk 2077’ye, Yatırımcı Botched Tarafından Dava Açıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de

Final Fantasy VIII Artık iOS ve Android’de: Sıklıkla unutulan Final Fantasy VIII, ilk çıkışından sadece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör