Samsung Galaxy Chromebook 2 İçin, Daha İyi Pil Ömrü Yolda

İçerik: Samsung Galaxy Chromebook 2 İçin, Daha İyi Pil Ömrü Yolda

blank

Samsung Galaxy Chromebook 2, sızdırılan Samsung slaytlarına göre (9to5Google aracılığıyla) önceki modelin pil ömrünü ve fiyatını artıracak gibi görünüyor. Önceki Galaxy Chromebook, çekici bir şekilde tasarlanmış 2’si 1 arada bir cihazdı ve yine de pil ömrü ve 999 $ ‘lık yüksek fiyat etiketi nedeniyle zayıfladı. Bu slaytlara inanılacaksa, gelecek yıl bazı Chromebook’ların umutlu olmasına neden olabilir.

En önemli değişiklik pil ömrüdür. Sızıntı yapan WalkingCat tarafından paylaşılan slaytlar, Samsung’un bu yeni modelde 12 saatten fazla pil ömrünü hedeflediğini söylüyor. Bu, bu yılki modeli incelememizde gözlemlediğimiz yaklaşık 4 saat 20 dakikadan (ve Samsung’un söz verdiği 8 saatten) çok daha fazlası.

Samsung’un slaytları, Galaxy Chromebook 2’nin QLED veya kuantum nokta LED ekrana sahip ilk Chromebook olacağını da not ediyor. Şirketin önceki Chromebook’u, cihazın pil ömrüne zarar veren bir seçenek olan 4K AMOLED kullanıyordu. QLED’e geçiş, Samsung’un 2020’de Chrome OS olmayan dizüstü bilgisayarlarında yaptığı değişiklikle eşleşecektir.

blank

Eski Galaxy Chromebook, Samsung’un müşterilerinin cihazı kullanacağını hayal ettiği görevleri yerine getirmekten çok daha fazlası olan Intel 10. nesil Core i5’e güveniyordu, ancak bu yeni Galaxy Chromebook 2’nin 10. nesil Core i3’e geçeceği tahmin ediliyor. Chrome OS’de tarayıcı tabanlı çalışma için bir adım atılması gerekmez, ancak 11’inci nesil Intel işlemcilerin 2021’de kullanılabilirliği düşünüldüğünde ilginçtir.

Tüm bu değişiklikler, WalkingCat sızıntısından kaynaklanan son önemli haber olan 699 $ (muhtemelen giriş seviyesi) fiyatında bir rol oynamış olabilir. Orijinal Galaxy Chromebook, “profesyoneller” için “birinci sınıf” bir şey olarak öne sürüldü ve en azından gördüğümüz görüntülere göre, Galaxy Chromebook 2 bu şık tasarımı koruyor.

Galaxy Chromebook 2’nin daha ucuz fiyatı, Apple ve diğerlerinin uygun dizüstü bilgisayarlarına göre onu gerçek üst düzey Chromebook’lara yaklaştırıyor. Farklı bir işlemciye geçmek ve diğer dizüstü bilgisayarları için zaten kaynak sağladığı bir ekrana güvenmek, özellikle daha düşük bir fiyat noktasıyla birleştirildiğinde satışları artırmaya yardımcı olabilir.

Kesin olarak bilmek için slayttaki söz verilen Şubat 2021 lansman tarihini beklememiz gerekecek. Ancak CES 2021 hemen köşede ve onunla birlikte gelecek yıl ve sonrası için Samsung’un Chromebook yol haritasında biraz netlik olasılığı da geliyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung Galaxy Chromebook 2 İçin, Daha İyi Pil Ömrü Yolda

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör