Türkiye Yeni GSM Teknolojisini Tanıtıyor: eSIM

İçerik: Türkiye Yeni GSM Teknolojisini Tanıtıyor: eSIM

blank

Türkiye ulaştırma ve altyapı bakanına göre, Perşembe günü Türkiye mobil iletişimde önemli bir adım atan yeni nesil GSM teknolojisi eSIM’i tanıttı.

Adil Karaismailoğlu, yerli ve milli kaynaklarla ve güncel teknoloji kullanılarak geliştirilen yeni eSIM teknolojisinin akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojilere, makineden makineye iletişimden birçok endüstriyel ürüne kadar geniş bir kullanım alanına sahip olacağını söyledi. .

Salgının insanların yaşam tarzlarında önemli değişikliklere yol açtığını hatırlatan Bakan, Türkiye’nin internet ve iletişim sistemlerinin artan ihtiyaçlar doğrultusunda kesintisiz olarak kullanılabilmesi için büyük çaba gösterdiğini vurguladı.

“Ülkemizde eSIM sistemleri için ilgili sunucuların konuşlandırılması, bilgi teknolojilerimiz ve iletişim otoritemiz tarafından yerel gereksinimlere ve GSMA standartlarına uyacak şekilde yapılmıştır.”

“ESIM uygulaması SIM özellikli cihazlarda yer alacak. Çip yardımı ile uzaktan kurulup yönetilebilecek. Bu teknoloji ile SIM kartlara göre daha yüksek güvenlik ve koruma seviyesi sağlanacak.”

Karaismailoğlu, eSIM uygulamasının hem makineler hem de tüketici cihazları arasında ciddi erişim ve kullanım kolaylığı sağlayacağını belirtti.

“Aboneler bayiye gitmeden operatör değişikliği yapabilecek. Cihaz tedarikinden kaynaklanan maliyetler ortadan kalkacak.”

Bu teknoloji sayesinde SIM özelliğinin kullanılan araç ve cihazlarda titreşim, darbe, nem gibi sorunlardan etkilenmeyeceğini açıkladı.

“SIM kartı satın almak, stoklamak, takmak gibi sorunlar ortadan kalkacak, maliyetler ortadan kalkacak.”

Hassas SIM kart bilgilerinin yurtdışına çıkmadan yerel olarak kullanılacağını ve bilgi güvenliğinin sağlanacağını kaydeden Bakan, Türkiye’nin ülkedeki hassas verilerin tam kontrolünde olacağını söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türkiye Yeni GSM Teknolojisini Tanıtıyor: eSIM

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör