Apple Watch, HomePod Kullanıcıları Kurulum Hatası Alıyor

İçerik: Apple Watch, HomePod Kullanıcıları Kurulum Hatası Alıyor

blank

Apple Watch ve HomePod akıllı hoparlör kullanıcıları, iCloud’u kullanırken aygıtların kurulumuyla ilgili sorunları bildiriyor. Pek çok yeni alıcı, Noel sabahı, muhtemelen yeni Apple ürünlerini Noel hediyesi olarak aldıktan sonra, bundan şikayet etmek için forumları ziyaret etti. Apple’ın durum sayfası, son birkaç saattir “iCloud Hesabı ve Oturum Açma” ile ilgili devam eden bir sorun olduğunu ve “bazı kullanıcılar etkilendiğini” ve “hizmetle ilgili bir sorun yaşıyor olabileceğini” doğrular.

Apple’ın durum sayfası, bu raporun yazıldığı sırada “iCloud Hesabı ve Giriş Yap” sorununun hala devam ettiğini gösteriyor. Sorun ilk olarak MacRumors tarafından forumlarında insanların Apple Watch ve HomePod’da kurulum hatasıyla ilgili şikayetler yayınladığını söyleyerek bildirildi.

BeatCrazy kullanıcı adını kullanan bir kullanıcı, yeni Apple Watch SE satın alımlarının kurulum sırasında doğrulanamadığını yazdı. Birkaç kullanıcı, benzer sorunları yaşadıklarını onaylayan gönderisinin altına yorum yaptı.

BeatCrazy, doğrulama sürecinin sürekli olarak başarısız olduğunu ve Noel için çocukları için satın aldığı yeni Apple Watch SE GPS + Cellular modellerini kurmasını engellediğini söylüyor. Apple kimliklerini ve şifrelerini kullanarak giriş yapabildiğini ancak başka bir cihazın şifresini girmesi istendiğinde işlemin durduğunu söylüyor.

“Noel sabahı olduğunun farkındayım ve Apple’ın etkinleştirme sunucuları muhtemelen aşırı yüklüdür, ancak bu yine de gereksiz yere sinir bozucu görünüyor. Aile Kurulumu / paylaşımı yoluyla etkinleştirmeyi planlayan iki çocuğum (<18 yaşında) Apple Watch SE + Cellular var. Her birinin zaten iPad’lerde düzenli olarak kullanılan Apple Kimlikleri var. İPhone’umu kullanarak eşleştirme sürecini başlatabiliyorum, Apple ID’lerine parolalarıyla giriş yapabiliyorum, ancak Apple benden başka bir aygıtın parolasını girmemi istediğinde [kilitlenmeye] devam ediyor ”diye yazdı kullanıcı. “Apple bana, mevcut tüm Apple kimliği şifrelerini ve verilerini yok etme teklifi olarak kabul ettiğim ‘şifrelenmiş verileri sıfırlama’ seçeneği sunuyor – bu iyi bir seçenek IMO değil.”

HomePod kullanıcıları ayrıca MacRumors forumlarına, hoparlör kurulumunun “konfigürasyon” a takılıp kalmasından şikayetçi oldular. Şikayetler, kurulumun birden fazla sıfırlamadan sonra bile takıldığını gösteriyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Watch, HomePod Kullanıcıları Kurulum Hatası Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör