Yüz Yüze Sınavlar Bu Dönemde Yapılmayacak

İçerik: Yüz Yüze Sınavlar Bu Dönemde Yapılmayacak

blank
Yüz Yüze Sınavlar Bu Dönemde Yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin notlarının ders etkinliklerine katılımlarına göre belirleneceğini, lise öğrencilerinin birinci dönem notlarının ikinci dönemde yapılacak yüz yüze sınavlarla belirleneceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınavlarla ilgili yeni kararını sosyal medya hesabından duyurdu.

Sınavlarla ilgili öğrenciler için, “Ders konularını size yüklemek için değil, sizi bilgiyle eğitmek ve geleceğe iyi hazırlamak için eğitim veriyoruz. Bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için de sınavlar yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Bugün bir öğrenme kaybınız varsa ve biz fark etmezsek, bu eksiklikler hayatınız boyunca ortaya çıkacaktır. “Selçuk, açıklamalarını kullanarak bu yılın olağanüstü bir süreçten geçtiğini vurguladı.

Sürecin hızla değiştiğine ve uzun değerlendirmeler doğrultusunda kararların alındığına işaret eden Selçuk, “Bilim Kurulu’nun önerileri ve Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Sağlık. Verdiğimiz karar ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz bu dönem ders faaliyetlerine katılım puanlarına göre karnelerini alacaklar. İkinci dönem yüz yüze sınavlarla lise öğrencilerimizin ilk dönem notlarını belirleyeceğiz. Lütfen şu anda sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan sensin sağlık ve gelecek için tek güvencemiz. “

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yüz Yüze Sınavlar Bu Dönemde Yapılmayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör