Telegram, Discord Benzeri Grup Sesli Sohbetleri Yapacak

İçerik: Telegram, Discord Benzeri Grup Sesli Sohbetleri Yapacak

blank

Telegram, her zaman açık olan Discord odasına benzeyen yeni bir grup sesli sohbeti özelliği ekliyor. Sesli sohbetler artık mevcut metin sohbetlerinin bir parçası ve arkadaşlarınız veya ailenizle canlı olarak konuşmak için kalıcı bir seçenek olarak çalışıyor. Her zaman müsait olduklarından, bir Discord odasında veya arama yaparken yaptığınız gibi sesli sohbetlere girip çıkabilirsiniz.

Telegram “birkaç bin katılımcıyı” destekliyor, bu nedenle canlı etkinlikler gibi şeyler için daha büyük gruplar sesli sohbetleri içerecek. Bu özellik, etkinleştirilirse mevcut bir grup sohbetinin en üstünde görünür ve herkesin sohbete serbestçe katılmasına olanak tanır. Windows ve Mac için Telegram’ın masaüstü sürümlerinde, mikrofon girişinizi kontrol etmek üzere sesli sohbetler için bir bas-konuş tuşu da kullanabilirsiniz.

Telegram ayrıca Android için sistem genelinde kayan bir widget olarak çalışan kullanışlı bir sesli sohbet katmanı oluşturdu. Telegram arka planda çalışırken kimin konuştuğunu görmenizi veya mikrofonu çalıştırmanızı ve seçenekleri sessize almanızı sağlar.

Şu anda grup sesli sohbetleri sese odaklanıyor, ancak Telegram önümüzdeki haftalarda video ve ekran paylaşma özellikleri ekleyeceğini söylüyor. Grup sesli sohbetlerini denemekle ilgileniyorsanız, grup ayarları menüsünde özelliği etkinleştirmek için bir grubun yöneticisi olmanız gerekir.

Grup sesli sohbetler seçeneğinin yanı sıra, Telegram CEO’su Pavel Durov, hizmetin 500 milyon kullanıcıya yaklaştığını açıkladı. Telegram şimdi bire çok genel kanallar için tasarlanmış bir reklam platformuyla hizmetinden para kazanmayı planlıyor. Durov, platformu “kullanıcı dostu, gizliliğe saygı duyan ve sunucuların ve trafiğin maliyetlerini karşılamamıza izin veren bir platform” olarak tanımlıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Telegram, Discord Benzeri Grup Sesli Sohbetleri Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör