Yeni Telefon Üzerinde Çalışan Motorola, Snapdragon 888 Kullanacak

İçerik: Yeni Telefon Üzerinde Çalışan Motorola, Snapdragon 888 Kullanacak

blank

Motorola’nın yeni piyasaya sürülen Qualcomm Snapdragon 888 SoC tarafından desteklenecek bir amiral gemisi akıllı telefon üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bir Lenovo yöneticisi, Weibo’da Motorola’nın yaklaşan telefonunun perakende kutusunu ve 2021 yılının 1. çeyreği lansmanını ima eden bir başlık gösteren bir fotoğraf paylaştı. Yöneticinin ayrıca Motorola’nın kullanıcılara şirketin yeni premium teklifinde birçok ilginç özellik sunacağını belirtti.

Lenovo yöneticisi Chen Jin, bir Motorola telefonunun perakende paket kutusunun fotoğrafını paylaşmak için Weibo’ya götürdü ve akıllı telefonun yakında Çin’de piyasaya sürüleceğini ima etti.

Akıllı telefonun Snapdragon 888 SoC tarafından çalıştırılacağı tahmin ediliyor ve 91Mobiles tarafından hazırlanan bir rapora göre, yüksek yenileme hızına sahip bir AMOLED panele, hızlı şarj ve ters kablosuz şarj desteğine ve bir ekran altı parmak izi tarayıcısına sahip olması bekleniyor. Yaklaşan Motorola akıllı telefonda henüz başka bir ayrıntı yok. Şirket, Snapdragon 888 destekli bir akıllı telefonu da resmi olarak onaylamadı. Bu yüzden bu bilgiler bir tutam tuzla alınmalıdır.

Qualcomm Snapdragon 888 SoC, 5G alt-6 taşıyıcı toplama ve 7,5 Gbps’ye kadar hız sağlamak için mmWave desteği sağlayan üçüncü nesil Snapdragon X60 modeme sahiptir. Ayrıca yeni AI Engine aracılığıyla gelişmiş AI deneyimleri sunar. Yeni Qualcomm SoC, AnTuTu testinde 735.439 puan verdi ve Geekbench tek çekirdekli testte 1.135 puan aldı.

Motorola ayrıca Snapdragon 865 SoC ile güçlendirilmesi beklenen başka bir premium telefon – Motorola Nio üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Telefon Android 11’de çalışabilir ve 12GB’a kadar RAM ve 256GB depolama alanıyla gelebilir. Akıllı telefonun 105Hz yenileme hızıyla gelmesi bekleniyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Telefon Üzerinde Çalışan Motorola, Snapdragon 888 Kullanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör