Pekin ile Geleceğin Şehri Xiong’an Arasında Yüksek Hızlı Tren Çalışmaya Başladı

İçerik: Pekin ile Geleceğin Şehri Xiong’an Arasında Yüksek Hızlı Tren Çalışmaya Başladı

blank

Pekin ile “geleceğin şehri” olarak bilinen Xiong’an Yeni Bölgesi’ni birbirine bağlayan hızlı tren hattı, dün resmen hizmete açıldı.

Pekin ile “geleceğin şehri” olarak bilinen Xiong’an Yeni Bölgesi’ni birbirine bağlayan hızlı tren hattı, dün resmen hizmete açıldı. Fuxing tipi hızlı trenlerin hizmet vereceği yeni hat ile Hebei eyaletinin Xiong’an Yeni Bölgesi ile başkent arasındaki seyahat süresi 2 dakikaya indirildi. Hat sayesinde, Xiongan New District’e Pekin’de yeni inşa edilen Daxing Uluslararası Havaalanı’ndan 50 dakikada ulaşılabilir.

Toplam uzunluğu 91 kilometre olan hattın inşaatı yaklaşık üç yıl sürdü. Hattın açılmasının sadece Pekin-Hebei-Tianjin demiryolu ağını iyileştirmekle kalmayacağı, aynı zamanda bölgenin ana şehirleri arasındaki coğrafi mesafenin kapanmasına ve bu şehirlerin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Rongcheng, Anxin ve Xiongxian ilçelerini ve bazı çevre bölgeleri kapsayan yeni bir ekonomik bölge olarak inşa edilen Xiong’an, başkentin 100 kilometre güneybatısında yer almaktadır. Xiong’an, Çin’in yüksek dereceli gelişimi için bir model ve modern ekonomik sistemi için yeni bir motor olarak görülüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pekin ile Geleceğin Şehri Xiong’an Arasında Yüksek Hızlı Tren Çalışmaya Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör