Türk Fotoğrafçılar Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödül Aldı

İçerik: Türk Fotoğrafçılar Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödül Aldı

blank

Rosatom State Corporation mühendislik birimi tarafından düzenlenen ASE Photo Awards-2020 Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Aralık ayında Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen ödül töreniyle sona erdi ve kazananlar açıklandı. Ödüllü fotoğrafçılar arasında Türkiye’den üç katılımcı yer aldı.

Jüri tarafından seçilen en iyi fotoğrafçılar ve eserlerinin isimleri canlı olarak duyuruldu.

Bangladeş, Hindistan, Çin, Mısır, Macaristan, Finlandiya, Türkiye, Bulgaristan, Slovakya, Beyaz Rusya, Özbekistan’daki Rus teknolojisine dayalı nükleer santral projelerinin, bu ülkelerden profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katıldığı katılımcılar arası yarışma. Rusya olarak.

Geleneksel yarışma bu yıl altı kategoride düzenlendi: “Ülkem”, “Sabit Kare”, “Doğa ile Diyalog”, “Yediğimiz Biziz”, “Portre” ve “Yakınımızdaki Atom”. Fotoğrafçılar, çalışmalarını kendi ülkelerinin yaşamı ve kültürel zenginliği, Rosatom’un faaliyet gösterdiği ülkelerin ulusal kimliği ve sosyal ve ekonomik özellikleri üzerine gönderdiler ve ayrıca insanların, doğanın ve nükleer teknolojilerin iyi komşuluğunu gösterdiler.

blank

Fotoğraf Ödülleri-2020 ASEAN yarışmasına 400’ün üzerinde fotoğrafçının katıldığı yarışmada Türkiye, başvuru sayısı bakımından 3. sırada yer aldı.

Türk fotoğrafçılar Alpay Erdem (İstanbul), sırasıyla “Ülkem” ve “Yakınımızdaki Atom” kategorilerinde “Osmanlı” ve Kayhan Güç (İstanbul) “Ülkem” adlı işiyle birinci oldu. Zehra Çöplü (İstanbul) “Flyboard” adlı eseriyle “Sabit Meydan” şubesinde üçüncü oldu. 3’te ASE International Photo Awards fotoğraf yarışmasında toplam 2020 kişi ödüllendirildi.

Yarışmada ödül alan Türk fotoğrafçılar çalışmalarını şöyle anlattı:

Alpay Erdem: “Koşullar ne olursa olsun fotoğrafçı mükemmel olmalı ve birkaç saatlik çekimde elinden gelenin en iyisini yapmalı. Bazı çerçeveler doğrudan yaşamın akışında doğar ve daha kaliteli bir çerçeve elde etmek için bunları tekrar etmek asla mümkün değildir. “

Zehra Çöplü: “En zor şey, dış dünyaya ve kendinize karşı yüksek düzeyde bir duyarlılık sürdürmek. Bir fotoğrafçının gelişmek için kendi fikirleri üzerinde özveriyle çalışması gerektiğine inanıyorum. Nimrod harabelerinden Türkiye’de Kapadokya’nın peri bacaları, Efes’teki antik Artemis Tapınağı, Pamukkale havuzları, Sümela Manastırı, Boğaz’a kadar fotoğraf çekebileceğiniz çok güzel yerler ve daha birçok yer var. Türkiye’de seyahat etmek için çizim ve fotoğraf çekmekten asla yorulmayacaksınız. “

blank

Ödül töreninin çevrimiçi formatı, yere ve saat dilimine bakılmaksızın herkesin etkinliği izlemesine izin verdi.

Canlı yayın sırasında, kazanan katılımcılar törenin sunucusu ile iletişime geçerek tüm izleyiciyi selamladı.

Fotoğraf yarışmasının organizatörleri, “2020 yılında önceki yıllara göre çok daha yüksek olan yarışmaya 1.327 başvuru yapıldı. Fotoğraf sanatçılarının yeteneklerini ve çevremizdeki dünyanın güzelliğini görme yeteneklerini takdir ediyoruz. 2021’de ASE Fotoğraf Ödülleri’nde daha fazla katılımcı ve fotoğraf görmeyi umuyoruz. ”

Yarışmanın kazananları, pandemi kısıtlamaları kalkar kalkmaz düzenlenecek olan Rusya gezisi ile ödüllendirildi. Ayrıca Rusya’nın en iyi müzelerinden birinde kazanan fotoğrafçıların bir sergisi olacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türk Fotoğrafçılar Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Ödül Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör