BMW M5 Daha Fazla Güç ve Daha Az Ağırlıkla Geliyor

İçerik: BMW M5 Daha Fazla Güç ve Daha Az Ağırlıkla Geliyor

blank

BMW M5 sedan önümüzdeki yıl daha da sıcak bir CS – veya Competition Sport – varyantına kavuşacak. Alman otomobil üreticisi yeni M5 CS’yi bu haftanın başlarında M bölümünün resmi Instagram sayfasında yayınladı, ancak gönderi o zamandan beri kaldırıldı. Neyse ki, Autoblog’daki arkadaşlarımız birkaç ekran görüntüsü yakalamayı başardılar ve yukarıda gördüğünüz ekranı yayınlamamız için bize yeşil ışık yaktılar.

M5 CS, yakın zamanda incelediğimiz M2 CS gibi BMW’nin diğer CS modelleriyle aynı ahlakı takip edecek. Bu, daha fazla güce, daha az ağırlığa ve birkaç benzersiz aerodinamik geliştirmeye sahip olacağı anlamına gelir.

Güç cephesinde, M5’in 4.4 litrelik çift turbo V8’i küçük bir artış elde edecek, ancak tam olarak ne kadar olduğu belirsiz. Autoblog, M5 CS’nin 635 beygir gücüne sahip olacağını söylüyor, ancak Car and Driver’ın benzer bir raporu 626 hp’lik bir çıkış olduğunu gösteriyor. Her iki durumda da, bunlar 617 hp M5 Competition’a göre küçük artışlar ve motorun tork rakamının 553 pound-feet’te değişmeden kalması bekleniyor.

Daha da önemlisi, CS, standart M5’e kıyasla bir miktar ağırlık düşürecek. Karbon fiber kaput ve karbon fiber kova koltukları sayesinde (yeni M3 ve M4’ten), M5 CS 154 pound düşmelidir.

Son olarak, M5 CS, önde 275/35 serisi kauçuk ve arkada 285 / 35s olmak üzere yeni bir Pirelli P Zero Corsa lastik setine binecek. Karbon seramik frenler standart olacak ve tıpkı M2 CS’dekiler gibi altın boyalı dövme jantlar alabileceksiniz.

The BMW M5 sedan will gain an even hotter CS — or Competition Sport — variant next year. The German automaker teased the new M5 CS on the M division’s official Instagram page earlier this week, though the post has since been removed. Thankfully, our pals at Autoblog managed to grab a few screenshots and gave us the green light to publish the one you see above.

The M5 CS will follow the same ethos of BMW’s other CS models, like the M2 CS we recently reviewed. That means it’ll have more power, less weight and a few unique aerodynamic enhancements.

On the power front, the M5’s 4.4-liter twin-turbo V8 will get a small increase, but exactly how much is unclear. Autoblog says the M5 CS will have 635 horsepower, but a similar report from Car and Driver suggests an output of 626 hp. Either way, these are small increases over the 617-hp M5 Competition, and the engine’s torque figure is expected to remain unchanged, at 553 pound-feet.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: BMW M5 Daha Fazla Güç ve Daha Az Ağırlıkla Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör