CoronaVac Aşısı Bu Merkezde Üretiliyor

İçerik: CoronaVac Aşısı Bu Merkezde Üretiliyor

blank

Koronavirüs aşısı pandemiyle mücadelede Türkiye’yi kullanma planları Pekin’de coronavac görüntüleme merkezleri üretildi.

Çin biyofarmasötik şirketi olan Türkiye, 50 milyon doz sipariş eden Sinovac coronavac’t tarafından geliştirilen koronavirüs aşısı. Sinovac koronavirüs aşısı, Türkiye’de Faz 3 klinik denemesi Çin’in ilk Covidien-19 aşısı gerçekleştirildi. Aşının 3. aşama denemeleri de Endonezya ve Brezilya’da yapıldı ve başarılı sonuçlar kaydedildi. Sinovac şirketi geçtiğimiz günlerde 500 milyon ABD doları yatırımla ikinci üretim hattını açtı. Böylece aşı üretim kapasitesinin yılda 600 milyona ulaşması bekleniyor.

Merkezde üretilen aşılar, depolardan havalimanına araçlar ile taşınacak. Yetkililer, ilk grup sevkiyatında 1 milyon 300 bin doz aşı olduğunu bildirdi.

Sinovac aşısının en büyük avantajlarından biri standart bir buzdolabında 2-8 derecede saklanabilirken aşıların özel soğutuculara ihtiyaç duymadan korunabilmesidir. Aşının bu özelliği, küresel salgının önlenmesinde önemli bir avantaj olarak görülmektedir.

blank

Aşıların türkiye’ye gönderileceği özel soğuk konteynerin üzerine “Maskesiz gülümse, mesafeden kurtul” mesajı posterlerle yapıştırıldı. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün 2 hafta boyunca uzmanlar tarafından muayene edilmesinin ardından ülkeye giriş yapan Sinovac koronavirüs aşıları.

Koronavak aşısı Türkiye’deki sağlık çalışanlarına, tüm Türk vatandaşlarına öncelikli olmak üzere yüksek riskli gruplara ve meslek gruplarına potansiyel olarak enfeksiyondan arındırılmış yayılması için uygulanabilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: CoronaVac Aşısı Bu Merkezde Üretiliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek: 3D baskılı organlar ilerlemiş olsa da, onları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör