Samsung, HDR Deneyimini İyileştiren HDR10 + Özelliğini Duyurdu

İçerik: Samsung, HDR Deneyimini İyileştiren HDR10 + Özelliğini Duyurdu

blank

Samsung, TV’nin yerleştirildiği odanın aydınlatma koşullarını dikkate alarak Samsung TV modellerinde gelişmiş bir HDR10 + deneyimi sunmak için HDR10 + Adaptive özelliğini duyurdu. HDR10 + Uyarlanabilir, Film Yapımcısı Modu ile çalışır ve daha parlak odalara uyum sağlayarak görüntünün yıkanmış görünmesini engeller dışarı. Bu özellik, şirketin basın açıklamasına göre, Samsung’un gelecek QLED TV modelleriyle dünya çapında piyasaya sürülecek. HDR10 + Uyarlanabilir özelliği, ayrıntıları veya kontrastı ayarlamak için TV’nin ortam ışığı sensörünü kullanarak en iyi izleme deneyimini sunar.

HDR10 + Adaptive, odadaki aydınlatma koşullarından bağımsız olarak müşteriler için HDR10 + görüntüleme deneyimini iyileştirmeyi vaat ediyor. HDR tipik olarak karanlık bir ortamda ideal olsa da, tüm odalar her türlü ışıktan izole edilemez. Bu nedenle Samsung, telafi etmek için HDR10 + Uyarlanabilir özelliğinin dinamik sahne sahne optimizasyonu desteklediğini ve herhangi bir oda aydınlatma koşuluna uyum sağlayabileceğini söylüyor. Ayrıntıları ve kontrastı korumak amacıyla resim kalitesini ayarlamak için TV’nin dahili ışık sensörlerini kullanır.

Ek olarak, HDR10 + Uyarlanabilir, film yapımcısının amaçladığı şekilde sinematik bir deneyim sunmayı amaçlayan bir görüntü ayarı olan Film Yapımcısı Modunu destekler. Samsung, Prime Video müşterileri için Film Yapımcısı Modu ve HDR10 + Uyarlanabilir özelliğini etkinleştirmek için Amazon Prime Video ile de çalıştı. Tüm Prime Video HDR içeriği otomatik olarak HDR10 + olarak teslim edilecektir.

“Her zaman müşteri deneyimini iyileştirmeye yardımcı olabilecek yeni özellikler ve yenilikler arıyoruz. Amazon Prime Video’da video oynatma ve sunma küresel başkanı BA Winston, “HDR10 + ve Filmmaker modu ile Prime Video içeriği, izleme ortamından bağımsız olarak optimize edilmiştir ve müşteriler filmlerin ve TV şovlarının keyfini film yapımcılarının istediği şekilde çıkarabilirler” dedi.

HDR10 + Adaptive, şirketin yeni QLED TV ürünleriyle dünya çapında piyasaya sürülecek. Şirket şu an itibariyle bu özelliği hangi TV modellerinin destekleyeceğini ve ışık sensörlü daha eski Samsung TV modelleriyle çalışıp çalışmayacağını paylaşmadı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, HDR Deneyimini İyileştiren HDR10 + Özelliğini Duyurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor

Samsung’un 512GB DDR5 Modülü, RAM’in Geleceğini Gösteriyor: Samsung, DDR5 belleğin hız ve kapasite açısından potansiyelini …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör