Tianwen-1 Mars’ı Keşfetmek 300 Milyon Kilometreyi Geçti

İçerik: Tianwen-1 Mars’ı Keşfetmek 300 Milyon Kilometreyi Geçti

blank

Çin’in ilk Mars keşif aracı olan Tianwen-1’in uzayda 17 Kasım itibarıyla kat ettiği toplam mesafenin 300 milyon kilometreye ulaştığı bildirildi. Çin Uzay İdaresi’nden yapılan açıklamada, bugüne kadar 1 gündür uzayda bulunan Tianwen-116 uzay aracının mesafesinin 63 milyon 800 bin kilometreye ulaştığı kaydedildi.

Açıklamada Tianwen-1’in yörüngesinde istikrarlı bir şekilde hareket ettiği, yakıt kullanım dengesinin korunduğu ve tüm sistemlerinin normal çalıştığı belirtildi. Mars keşif aracı Tianwen-1’in Şubat 2021’de Mars’a ulaşması ve aynı yılın Mayıs ayında Mars’a inmesi ve keşif görevlerini yerine getirmesi bekleniyor.

Çin, araştırma uydusunu 23 Temmuz’da bu gezegenin yörüngesine yerleştireceğini, ardından onu Mars yüzeyine fırlatacağını ve bir mekik vasıtasıyla yüzeyi araştıracağını söyledi; bu yüzden onu güneş sistemindeki gezegenlerin keşfine doğru ilk adımı atmak için gönderdi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tianwen-1 Mars’ı Keşfetmek 300 Milyon Kilometreyi Geçti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak

NASA ve SpaceX, Uydu Çarpışmalarını Önlemek İçin Ortak Çalışacak: SpaceX’in yörüngede halihazırda 1.000’den fazla Starlink …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör