ABD’nin beslenme kuralları, iki yaşına kadar şekere hayır diyor

İçerik: ABD’nin beslenme kuralları, iki yaşına kadar şekere hayır diyor

ABD hükümeti, bebekler ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için önerilen ilk ayrıntılı beslenme yönergelerini yayınladı. 2020 Beslenme Yönergeleri Danışma Komitesinden gelen bir rapordan alınan bilgiye göre, planda iki yaşın altındaki küçük çocuklar için şeker eklenmemesi öneriliyor.

Ayrıca, bebeklerin mümkünse ilk altı ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesi gerektiğini söylüyor.Komite, her on yılda iki kez beslenme raporu veriyor.

Federal sağlık ve tarım kurumları tarafından bu hafta yayınlanan “her lokmanın sayılması” konusundaki son tavsiyeler, ABD hükümetinin önümüzdeki beş yıl için resmi yönergelerini şekillendirecek.

Uzmanlara göre, ABD’li yetişkinlerin yarısından fazlasının diyetle ilgili bir veya daha fazla kronik hastalığı var. Yönergeler, ilk yönergelerin 1980’de yayınlandığından bu yana, Amerikalıların “çok yetersiz kaldığını” ve hastalık oranlarının “önemli bir halk sağlığı sorunu” olmaya devam ettiğini belirtmektedir.

Rapor geleneksel olarak yeni yürümeye başlayan çocuklar ve daha büyük çocuklar için bilime dayalı beslenmeye odaklanıyor, ancak bu yıl “yaşamın ilk aşamalarında uygun beslenme konusundaki artan kanıtları yansıtmak için” bebekleri de içerecek şekilde genişletildi.

Anne sütüne evet, ilave şekerlere hayır
Öneriler, “Yaşamın ilk 1000 günü boyunca beslenmeye maruz kalmalar yalnızca uzun vadeli sağlığa katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda tat tercihlerini ve yiyecek seçimlerini şekillendirmeye de yardımcı olur” diyor.

Diyet nasıl değişiyor – iyi ve kötü
‘Göğüs en iyisidir’ ifadesinin dezavantajları var mı?
Kılavuzlar anne sütünün bebekler için en iyi seçenek olduğunu vurgulasa da – ve daha sonra obezite riskini azaltmaya yardımcı olabilir – eğer mevcut değilse, bebekler demir takviyeli mama almalıdır. Ek D vitamini de “doğumdan hemen sonra” başlamalıdır.

Yönergeler, çocukların yaklaşık altı aylıkken yer fıstığı gibi “besleyici yoğun” ve “potansiyel olarak alerjenik yiyecekler” yemeye başlayabileceklerini söylüyor. Bebekler ve küçük çocuklar, özellikle demir ve çinko açısından zengin olanlar olmak üzere tüm yiyecek gruplarından yiyecekler yemelidir.

Washington öğrencileri obezite sorununa bakıyor
Hamile ve emziren kadınlar için, uzmanlar bebeklerin beyin gelişimini teşvik etmek için haftada bir kez tilapia ve somon gibi sağlıklı deniz ürünlerini yemeyi tavsiye ediyorlar. fizikçi.

Yetişkinler için de daha az şeker
Yönergeler ayrıca tüm Amerikalıların ilave şekeri günlük gıda alımının% 10’undan daha azı ile sınırlamasını önermektedir. 19-30 yaşlarındaki Amerikalıların yaklaşık% 65’i ve 31-59 yaşındakilerin% 60’ı bu sınırları aşmaktadır.

Hayat kurtaran yiyeceklerin% 90’ı yeterince yemiyor
Erken ölümle bağlantılı aşırı işlenmiş gıda
Beş hayattan birini azaltan diyetler
Yönergeler ayrıca erkeklerin günde ikiden fazla ve kadınlar için birden fazla alkollü içki içmemesi gerektiğini söylüyor.
Gazlı içecekler ve kahve ve çay gibi diğer şekerli içecekler, atıştırmalıklar ve şekerlemelerin yanı sıra aşırı şeker tüketiminin en büyük suçluları arasında yer alıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD’nin beslenme kuralları, iki yaşına kadar şekere hayır diyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek: 3D baskılı organlar ilerlemiş olsa da, onları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör