Asus Akıllı Telefon Kullanıcıları Netflix’te HD Videoları Oynatamıyor

İçerik: Asus Akıllı Telefon Kullanıcıları Netflix’te HD Videoları Oynatamıyor

blank

ROG Phone 3 ve ZenFone 7 serisi akıllı telefon kullanıcıları, Asus forumlarında Netflix’te HD videoları oynatamamaktan şikayet ettiler. Etkilenen kullanıcılardan bazıları, cihazlarının Netflix gibi OTT platformlarından HD kalitesinde video akışı yapmasına izin veren Widevine L1 durumunu kaybettiğini iddia ediyor. Bir kullanıcıya göre sorun, “Widevine L1 anahtarının cihazdan silinmesidir”. Asus, az sayıda kullanıcının etkilendiğini kabul etti ve sorunun telefonların SoC bellenimindeki bir hatadan kaynaklandığını söyledi. Şirket, etkilenen kullanıcılardan telefonlarını bir Asus servis merkezine götürmelerini istedi.

ROG Phone 3, ZenFone 7 ve Zenfone 7 Pro’nun bazı kullanıcıları, cep telefonlarında Netflix’te HD kalitesinde video oynatamadıklarından şikayet etmek için Asus forumlarına başvurdu. Bazıları bunun “widevine anahtarının cihazdan silinmesinden” kaynaklandığını söylerken, diğerleri Widevine L1 durumlarının Widevine L3’e indirildiğini söylüyor. Widevine L1 DRM teknolojisi, Netflix ve Amazon Prime Video gibi çeşitli yayın hizmetleri tarafından kullanılır. Kullanıcıların Netflix’ten HD kalitesinde video izlemelerine olanak tanır. Bu olmadan, video kalitesi 540p ile sınırlıdır.

XDADevelopers tarafından bildirildiği üzere, Asus, etkilenen kullanıcılardan ROG Phone 3, ZenFone 7 / ZenFone 7 Pro telefonlarını tamir ettirmek için bir Asus servis merkezini ziyaret etmelerini istedi. Tayvanlı şirket ayrıca forumunda, sorunun telefonların SoC ürün yazılımındaki bir hatadan kaynaklandığını ve yalnızca bir servis merkezinde düzeltilebileceğini söyledi.

“Asus, az sayıda kullanıcıyı etkileyen ve SOC satıcımız Qualcomm’dan kaynaklanan bir hatadan kaynaklanan bu sorunun farkında. Bu olduysa, bölgenizdeki Asus müşteri hizmetleriyle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz ”dedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Asus Akıllı Telefon Kullanıcıları Netflix’te HD Videoları Oynatamıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör