Her NYC Metrosu Artık Temassız Ödemeleri Destekliyor

İçerik: Her NYC Metrosu Artık Temassız Ödemeleri Destekliyor

blank

New York’un MTA’sı, beş ilçedeki tüm metro istasyonları ve otobüs hatlarında temassız ödemeleri dağıtmayı bitirdi. OMNY (One Metro New York) sistemi, yolcuların akıllı telefonlar, akıllı saatler ve temassız kredi ve banka kartlarıyla ücretlere dokunup ödeme yapmalarına olanak tanır.

MTA temassız ödemeleri ilk olarak geçtiğimiz Mayıs ayında tanıttı, ancak teknolojinin New York’un transit sisteminden geçmesi bir buçuk yıldan fazla sürdü. MTA icra direktörü Al Putre bugün düzenlediği basın toplantısında, MTA’nın OMNY’yi kullanarak 35 milyondan fazla bağlantı gördüğünü söyledi. Bir sonraki hedefin, OMNY’yi New York’un demiryolu hatlarına getirmek ve OMNY’nin işlevselliğini mevcut MetroCard teklifleriyle aynı seviyeye getirmek için indirimli ücret kartları da dahil olmak üzere temassız OMNY kartlarını tanıtmak olduğunu söyledi.

Şimdilik, yine de, yolcular hala MetroCard’larını kullanma seçeneğine sahipler, ancak bu her zaman böyle olmayacak. MTA, 2023’te MetroCard’ları tamamen OMNY ile değiştirmeyi planlıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Her NYC Metrosu Artık Temassız Ödemeleri Destekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör