Salgın nedeniyle İngiltere’de internet kullanımı 2020’de ikiye katlandı

İçerik: Salgın nedeniyle İngiltere’de internet kullanımı 2020’de ikiye katlandı

Koronavirüs salgını sırasında insanlar evde kaldıkça, Birleşik Krallık’ta internet kullanımı 2020’de iki katından fazla arttı.İngiltere’nin geniş bant ağının çoğunu yöneten Openreach’in verilerine göre Boxing Day, geniş bant kullanıcıları için en yoğun gündü.

Bayram dönemi boyunca, ülkenin büyük bir kısmı dördüncü kademe kısıtlamalara tabi tutuldu ve Noel toplantıları sınırlı kaldı.Canlı spor, çevrimiçi oyun ve evde çalışmanın tümü bu artışa katkıda bulundu.

Openreach, BT ve Sky dahil olmak üzere diğer birçok sağlayıcı tarafından kullanılan kabloları, kanalları ve diğer altyapıyı çalıştırır. Bu yıl şunları söyledi:Openreach müşterileri, 2019’daki 22.000’e kıyasla bu yıl 50.000 petabayt veri tüketti
Günde ortalama dokuz gigabayt veri kullanan fiber geniş bantına bağlı mülkler
Noel’in ertesi gününde ağda 210 petabaytlık bir rekor kullanıldı
Aileniz ve arkadaşlarınızla iletişime geçmek için video görüşmelerinin yanı sıra TV yayını ve oyun indirmelerinin 26 Aralık rekoruna katkıda bulunan faktörler olduğu belirtildi.

media captionVideo aramanın görgü kurallarını biliyor musunuz?
Amazon Prime’ın iki canlı rugby maçı yayınlamasıyla yılın en yoğun ikinci günü 14 Kasım’dı. Openreach, kullanımın başlama vuruşundan hemen önce arttığını söyledi.

Çevrimiçi oyun oynamanın, Call of Duty ve Fortnite dahil olmak üzere popüler PlayStation, PC ve Xbox oyunlarındaki güncellemelere odaklanan büyük veri artışlarının birçoğu ile İngiltere’nin geniş bant tüketimi üzerinde de büyük bir etkisi oldu.

Openreach’in teknoloji ve bilgi sorumlusu Colin Lees, şirketin ağının “her olasılığa yetecek kadar ağ kapasitesi olduğundan emin olmak” için çok çalıştığını söyledi.

Pandemi hakkında “Başka hiçbir şeye benzemeyen bir yıl oldu ve bunun veri tüketimindeki bu büyük sıçramada önemli bir rol oynadığına inanıyoruz” dedi.”2020’nin büyük bölümünde daha fazla işletmenin çalışanlarından evden çalışmasını istediğini biliyoruz, bu nedenle uzaktan bağlanmak herkes için önemli olmuştur ve olmaya devam etmektedir.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Salgın nedeniyle İngiltere’de internet kullanımı 2020’de ikiye katlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Pandemiye Rağmen Hava Kirliliği Artmaya Devam Ediyor

Pandemiye Rağmen Hava Kirliliği Artmaya Devam Ediyor: Yeni verilere göre, küresel olarak insanlar Aralık ayında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör