SolarWinds Korsanları Microsoft Kaynak Koduna Erişti

İçerik: SolarWinds Korsanları Microsoft Kaynak Koduna Erişti

blank

SolarWinds saldırısının arkasındaki bilgisayar korsanları, Microsoft’un sistemlerine şirketin daha önce açıkladığından daha derin erişim sağladı. Daha önce sisteminde güvenliği ihlal edilmiş kod bulduğunu doğrulayan şirket, şimdi bilgisayar korsanlarının kaynak koduna erişebildiğini söylüyor.

Microsoft, bir güncellemede, “Ancak araştırmamız, yalnızca ortamımızda kötü niyetli SolarWinds kodunun varlığının ötesinde etkinlik girişimlerini ortaya çıkardı,” diye yazdı. “Az sayıda dahili hesapta olağan dışı etkinlik tespit ettik ve incelemenin ardından, bir hesabın bir dizi kaynak kodu havuzunda kaynak kodunu görüntülemek için kullanıldığını keşfettik.”

Şirket, kodunun hiçbirinin değiştirilmediğini ve araştırmasının devam edeceğini söyledi. Microsoft, “Bu etkinlik, hizmetlerimizin veya herhangi bir müşteri verisinin güvenliğini riske atmadı,” dedi ve şirket için “kaynak kodunu görüntülemek risk artışına bağlı değildir” dedi.

Microsoft bu keşifle ilgili riski küçümsemiş olsa bile, saldırının ne kadar ileri gittiğine dair daha fazla kanıt. SolarWinds’in ağ güvenliği yazılımı yaygın olarak kullanıldığından, saldırının arkasındaki grup, devlet kurumlarından ve büyük şirketlerden eşi görülmemiş miktarda hassas veriye potansiyel olarak erişebildi. Hükümet yetkilileri, Rusya’nın sorumlu olduğunu söylediler, ancak müfettişler hala hackin tüm boyutunu çözüyorlar.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: SolarWinds Korsanları Microsoft Kaynak Koduna Erişti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör