Tyne ve Wear Metro sürücüleri, test için VR kullanıyor

İçerik: Tyne ve Wear Metro sürücüleri, test için VR kullanıyor

Sanal gerçeklik, Tyne ve Wear Metro sürücüleri tarafından Covid güvenli bir şekilde yeni bir tren filosunu test etmek için kullanılıyor.Bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüler, sürücülere, kabinlerin kontrolleri ve yerleşimi hakkında sanal bir tur vererek, kendilerinden önce geri bildirimde bulunabilmelerini sağlıyor. inşa edildi.

Metro operatörü Nexus, kulaklıkların tren ekiplerini 362 milyon sterlinlik yeni filoya hazırlamak için “hayati bir araç” olduğunu söyledi. Geliştirme direktörü Neil Blagburn, VR’nin sürücüler için “mümkün olan en iyi düzeni” sunmalarına “yardımcı olduğunu” söyledi.

VR aracılığıyla metro kabini
Bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüler, sürücülerin kontroller, düzen ve gösterge ekranları hakkında geri bildirimde bulunmasına olanak tanır
Nexus, 155 sürücüsünün olabildiğince çoğunun teknolojiyi dokuz haftalık bir danışma dönemi boyunca kullanacağını söyledi.

Kulaklıklar, 2023’te faaliyete geçmek için 46 yeni Metro treni inşa eden İsviçreli üretici Stadler tarafından sağlandı.
Proje yöneticisi Adrian Wetter, geri bildirimlerin 2021’de üretim hattı faaliyete geçmeden önce “herhangi bir sorunu çözmek için” kullanılacağını söyledi.

“Kit, sürücülerin yeni trenleri projenin ilk aşamalarından itibaren hissetmelerini sağlıyor ve onlar için önceden hazırlanabilecekleri anlamına geliyor. Bu da sonuçta zaman ve kaynak tasarrufu sağlıyor.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tyne ve Wear Metro sürücüleri, test için VR kullanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak

Ford ve HP, F-250 Parçaları Üretmek İçin İş Birliği Yapacak: Sürdürülebilirlik açısından bakıldığında, 3D baskının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör