Nikola ve Republic Services, elektrikli çöp kamyonlarını hurdaya çıkarıyor

blank
Nikola ve Republic Services, elektrikli çöp kamyonlarını hurdaya çıkarıyor

İçerik: Nikola ve Republic Services, elektrikli çöp kamyonlarını hurdaya çıkarıyor

New York (CNN Business) Nikola Motor Company’nin ülkenin en büyük atık yönetimi hizmeti sağlayıcılarından biri olan Republic Services için toplu çöp kamyonları üretme planları, elektrikli kamyon ve hidrojen hücresi üreticisi için bir dizi kötü haber olan Çarşamba sabahı iptal edildi.

Ağustos ayında şirket, emisyon standartlarını daha iyi karşılamak için daha sürdürülebilir bir çöp kamyonu filosu inşa etmeye çalışan Republic Services için 5.000 kamyon üretmeyi planladığını duyurmuştu. Anlaşmanın ilk açıklanmasının ardından Nikola’nın (NKLA) hisseleri% 22 arttı.

Ancak Nikola’nın hisse senedi fiyatı, anlaşmanın kamuya açık bir şekilde iptal edilmesinin ardından Çarşamba sabahı% 10 düştü. Wedbush analistleri, Nikola’ya “düşük performans” notu verdiler ve firma, Cumhuriyet Hizmetleri anlaşmasının mücadele eden başlangıç ​​için bir oyun değiştirici olacağına güvenen yatırımcılar için bir “iç yumruk” olduğunu söyledi.

Wedbush analisti Dan Ives Çarşamba sabahı yatırımcılara yazdığı bir notta, “Son birkaç aydır Nikola için kötü haberlerin gelgit dalgası göz önüne alındığında, bu, yatırımcıların Noel ağaçlarının altında görmek istedikleri haber değildi,” dedi. Firma, “Bugünün haberleri geriye doğru bir adım olarak görülürken, 2021 yılına kadar Street güvenilirliğini geri kazanmak için şirketin hala Kilimanjaro benzeri bir yokuş yukarı tırmanışı var” diye ekledi.
Nikola, her iki şirketin de elektrikli kamyonların daha uzun süreceğini ve başlangıçta beklenenden daha pahalı olmasını sağlamak için yeni teknolojileri ve tasarım konseptlerini birleştirmeyi belirledikten sonra anlaşmayı iptal etmeyi kabul ettiğini söyledi.

Nikola CEO’su Mark Russell yazılı bir açıklamada, “Bu, her iki şirket için de gerekli kaynaklar ve yatırımlar verildiğinde doğru karardı,” dedi.
Nikola’nın, ülkenin en büyük atık yönetim şirketlerinden biri için toplu çöp kamyonları (resimde) üretme anlaşması 23 Aralık 2020’de resmen iptal edildi. Nikola’nın, ülkenin en büyük atık yönetimi şirketlerinden biri için toplu çöp kamyonları (resimde) üretme anlaşması 23 Aralık 2020’de resmi olarak iptal edildi.
Republic Services e-posta yoluyla Nikola ile olan anlaşmasının “feshedildiğini” doğruladı ve kamyon yapımcıları Mack, Peterbilt ve California batarya başlangıcı Romeo Systems ile elektrikli araç ortaklıklarına devam ettiğini ve gelecek yıl daha fazla araç satın aldığını belirtti.

Atık yönetimi şirketi, “Geleceğin elektrifikasyon olduğuna inanmaya devam ediyoruz,” dedi. “Romeo’dan bir şeyler öğrenme ve onunla ortak olma fırsatının, elektrifikasyon stratejimizi destekleyen ek fırsatlar sağlamaya devam edeceğine inanıyoruz.”
Eylül ayında Nikola’nın kurucusu Trevor Milton, finansal araştırma şirketi Hindenberg Research tarafından Nikola One hidrojen yakıt hücreli elektrikli yarı kamyonun yeteneklerini abarttığı iddiasıyla dolandırıcılıkla suçlandı, ancak CNN, Hindenburg’un raporunda öne sürülen iddiaları bağımsız olarak doğrulamadı. Milton, skandalın ardından şirketin yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyelerinden biri olarak görevinden istifa etti.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Adalet Bakanlığı, 9 Kasım’da hem Milton hem de Nikola’yı mahkemeye çağırdı. General Motors’un (GM) Nikola’s Badger kamyonetini üretme planlarını bozmasının ardından, şirketin hissesi Kasım ayı sonunda% 20 düştü.
Taşımacılık şirketleri devlet emisyon standartlarına daha iyi uymak için çalışırken, araçları üreten kilit şirketlerin bazılarında yaşanan aksiliklere rağmen Wall Street, 2020’nin büyük bir kısmında elektrikli otomobil üreticilerinde yükselişe geçti.

Nikola Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD’deki Tre pilli elektrikli yarı kamyonlarının teslimatlarının 2021’de başlayacağını söyledi. Şirket, ilk ticari hidrojen istasyonunu önümüzdeki yıl açmayı planlıyor. Hidrojen yakıt hücreli elektrikli yarı kamyonlarının üretiminin 2023’te başlaması planlanıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nikola ve Republic Services, elektrikli çöp kamyonlarını hurdaya çıkarıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör