Sinema Salonları Ne Zaman Açılacak?

blank
Sinema Salonları Ne Zaman Açılacak?

İçerik: Sinema Salonları Ne Zaman Açılacak?

Sinema Salonları Ne Zaman Açılacak? İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Sinema Salonları ile ilgili ek bir genelge gönderdi. Genelge ile faaliyetlerine 1 Aralık’a kadar ara verilen sinemalar için bu süre 31 Mart’a kadar uzatıldı.

Valiliklere gönderilen genelgede, salgının seyri ve olası riskler ile temizlik, maske ve mesafe temel ilkeleri dikkate alınarak hayatın her alanı için yeni kural ve tedbirlerin alındığı hatırlatıldı. kontrollü sosyal yaşam döneminin temel ilkeleridir. Alınan tedbirler kapsamında sektörün talebi doğrultusunda sinema salonlarının faaliyetlerinin 31 Aralık tarihine kadar durdurulmasına karar verildiği hatırlatıldı.

Genelge’de gelinen aşamada hem sektörün bu yöndeki talepleri hem de Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda; Salgınla mücadelede alınan önlemlerin devamı ve desteğinin sağlanması için sinema salonlarının faaliyetlerinin 1 Mart 2021 tarihine kadar durdurulmasının uygun olacağı belirtildi.

blank

Bu doğrultuda İl / İlçe Genel Hijyen Kurullarının kararları Genel Hijyen Kanunun 27. ve 72. maddelerine göre ivedilikle alınacaktır.

Alınan kararlara uymayanlar Genel Hijyen Kanunun ilgili maddelerine göre idari işleme tabi tutulacak ve Türk Ceza Kanunun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacaktır.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sinema Salonları Ne Zaman Açılacak?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör