Telegram Yeni Güncelleme ile Sesli Sohbet Özelliğini Sunuyor

blank
Telegram, Tüm Dünyada En Çok İndirilen Uygulama Oldu

İçerik: Telegram Yeni Güncelleme ile Sesli Sohbet Özelliğini Sunuyor

Çarşamba günü Telegram, anlık mesajlaşma programına yeni bir Sesli Sohbet özelliği getiren büyük bir güncelleme duyurdu. Yeni Sesli Sohbetler özelliği, Discord gibi uygulamalardaki ses kanallarına çok benzer şekilde çalışır ve kullanıcılara diledikleri gibi katılabilecekleri veya ayrılabilecekleri kalıcı bir konferans görüşmesi sunar.

Bir arama etkin olduğunda artık grup sohbetinin üst kısmında bir ‘Sesli Sohbet’ başlığı göreceksiniz. Aramada kaç aktif katılımcının olduğunu ve katılmak için sadece ‘Katıl’ düğmesine dokunmanız gerektiğini gösterecektir. Telegram Artık Kullanıcıların Profil Videoları Ekleme, Dosyaları 2GB’a Kadar Veri ve Daha Fazlasıyla Paylaşmalarına İzin Veriyor.

“Herhangi bir Telegram grubu artık her zaman açık olan bir sesli sohbet odası haline gelebilir. Sesli Sohbetler mevcut metin ve medya tabanlı iletişime paralel olarak çalışır ve gruba canlı bir geçici konuşma katmanı ekler. Sanal ofis alanları olarak kullanılabilirler. herhangi bir topluluk için ekipler veya gayri resmi salonlar için. “dedi. Birinin sesi varsayılan olarak kapatılacaktır, ancak konuşmak için sesi açabilir veya “mikrofon” düğmesini basılı tutabilir. Görüşmeye katıldıktan sonra, kullanıcı uygulamaya geri dönebilir ve diğer sohbetleri keşfedebilir veya aileye mesaj gönderebilir.

Android kullanıcıları ayrıca yüzen bir widget’tan yararlanır. Sesi kapatma, hoparlör ve çağrı sonlandırma düğmesi gibi temel arama özellikleriyle her zaman erişebilecekleri telefonda gezinebilirler. Şu anda grup, sesli sohbetler sese odaklanıyor, ancak Telegram önümüzdeki haftalarda video ve ekran paylaşım özellikleri ekleyeceğini söylüyor. Yeni Sesli Sohbetler özelliğinin yanı sıra, Telegram için en son güncelleme, yükleme sürelerini iyileştirmesi gereken animasyonlu çıkartmalar için küçük bir güncelleme, Android cihazlarda SD kart depolama desteği getiriyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Telegram Yeni Güncelleme ile Sesli Sohbet Özelliğini Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör