Alphabet’s Wing, ABD’nin Drone Kurallarına İtiraz Ediyor

blank
Alphabet's Wing, ABD'nin Drone Kurallarına İtiraz Ediyor

İçerik: Alphabet’s Wing, ABD’nin Drone Kurallarına İtiraz Ediyor

Alphabet’s Wing, FAA’nın drone “plakaları” için yeni kurallarından pek de memnun değil ve önemli değişiklikler için zorluyor. Reuters ve The Verge, drone teslimat şirketinin uzak kimlik kurallarına saldırdığını ve gizlilik açısından “istenmeyen sonuçları” olabileceği konusunda uyarıda bulunduğunu bildirdi.

Wing, yerel olarak yayınlanan uzak kimliklerin kullanılması gerekliliğinin, drone uçuşları ve kullanıcıları hakkında, insanların nerede yaşadığı veya paketlerini teslim aldığı gibi “hassas bilgilerin” çıkarılmasını mümkün kıldığını savundu. Şirket, İnternet tabanlı ağ uzaktan kimliklerinin bu tür bir gizlilik ihlaline karşı koruma sağlayacağını söyledi ve Amerikalıların “teslimatlarında veya taksi yolculuklarında” bu potansiyel casusluğu kabul etmeyeceğini iddia etti.

Firma ayrıca, yayın kimliklerinin büyük ölçekli drone trafik kontrol sistemleri oluşturmayı zorlaştırdığını iddia etti. Wing, trafik yönetiminin ağ kimliğini “anahtar yapı taşı” olarak kullanabilen bir drone endüstrisi için hayati önem taşıyacağını söyledi.

Wing, FAA’nın kurallarının buna uyum sağlamak için “gelişmeye devam etmesi” gerektiğini, ancak resmi eylemi takip edemediğini savundu. Ajans, kimlik sisteminin bir “başlangıç ​​çerçevesi” olduğunu ve drone üreticilerinin kimlik teknolojilerini geliştirmek ve onay almak için 18 ayları olduğunu vurguladı.

The Verge’in belirttiği gibi, gerçeklik daha karmaşıktır. FAA, güvenilmez hücresel kapsama alanı ve üçüncü taraf brokerlerdeki veri ihlallerinin dronları alt edip gizliliği tehlikeye atma olasılığı dahil olmak üzere bir dizi potansiyel sorun nedeniyle stratejisini ağ kimliklerinden uzak olanlara değiştirdi. Bu, yayın kimlikleriyle ilgili sorunları ortadan kaldırmaz, ancak mevcut iki seçeneğin de ideal olmadığını gösterir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Alphabet’s Wing, ABD’nin Drone Kurallarına İtiraz Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör