sivrisinekler küresel sağlık sorunu mu?

blank
CDC, 2020'nin küresel sağlık hikayesinin sivrisinekler olduğunu söylüyor

İçerik: sivrisinekler küresel sağlık sorunu mu?

CDC, 2020’nin küresel sağlık hikayesinin sivrisinekler olduğunu söylüyor. Her Aralık ayında yaptıkları gibi, internetteki web siteleri yılın en iyi gönderilerini ve hikayelerini tamamlıyor. Buna, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerindeki Küresel Sağlık Merkezi’nin 2020 yılı için en önemli beş hikayesinin altını çizen web sitesi de dahildir. Ve bir numaralı noktaya gelen sağlık kurumu sivrisinekleri seçti.

Özellikle, merkezin sıtmayı yayan Anopheles stephensi adlı bir sivrisinek türüne dikkat çektiği Dünya Sivrisinek Günü’nü kabul etti. CDC’nin yılı küresel bir pandemiyle savaşarak geçirdiği düşünüldüğünde, kesinlikle ilginç bir seçim. Sivrisinekleri devirmek değil! Onlar çok önemli ve çok ölümcüller. Ancak COVID-19, iki numaralı yuvayı bile yapmadı – saat üç numaraya ulaştı.

Twitter’daki bulaşıcı hastalık ve küresel sağlık uzmanları da bunu ilginç buldu.

Küresel Sağlık Merkezi, bu sıralama için metodolojisinin ne olduğunu söylemedi, bu nedenle listenin nasıl sıralandığından emin olamayız. CDC, sayfa görüntülemelerini izliyor olabilir. Ya da belki de bu, salgına ABD’nin korkunç tepkisine katkıda bulunan bir dizi yanlış adım atan kurumun öz farkındalığının bir işaretidir. Belki de listeyi oluşturan insanlar COVID-19’dan bıkmıştı. Burada net cevap yok. Ama sivrisineklere tebrikler.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: sivrisinekler küresel sağlık sorunu mu?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek

Yeni 3B Baskı Tekniği, Laboratuvar Ortamında Organ Üretecek: 3D baskılı organlar ilerlemiş olsa da, onları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör