Hyderabad, Covid-19 için robotik dezenfektan üretiyor

blank
Hyderabad, Covid-19 için robotik dezenfektan üretiyor

İçerik: Hyderabad, Covid-19 için robotik dezenfektan üretiyor

‘H-Bots Robotics’ adlı Haydarabad merkezli bir start-up, ‘ACCORD’ adlı bir robotik dezenfektan fikrini tanıttı. Şirket, bu yeni ürünün Covid-19 ile mücadelede yardımcı olacağını iddia ediyor.

Bir ANI raporunda, H-Bots’un kurucusu ve CEO’su Kishan, “Robotik, devam eden pandemi durumuna katkıda bulunan diğer tüm çalışma alanlarına eşit bir rol oynadı. Robotlar, sanitasyondan dezenfeksiyona kadar çeşitli seviyelerde kullanıldı ve hatta gıda dağıtımında ve hatta bir pandemi sırasında dünya çapında doktor-hasta etkileşiminde bile kullanıldı. “

H-Bots şirketi, çeşitli yapay zeka (AI) robotları geliştirmek için çalışıyor ve ayrıca çeşitli gerçek zamanlı problemlerin araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) ve yeni teknoloji geliştirme ve çeşitli eğitim kurumlarında laboratuvarlar kurma konusunda çalışıyor.

“Hindistan robotik alanında bir oyuncu olabilir. Şu anda, Covid sonrası durum Hindistan’ı robotik alanında daha iyi bir tüketici haline getirdi. Ancak Hindistan’ı sadece robotik ürünleri tüketicisi değil, aynı zamanda bir üretici yapmayı hedefliyoruz. “dedi.

H-Bots Direktörü Abhishek, “Robotik ürünlere artan taleple birlikte, ‘ACCORD’u uluslararası bir platforma getirmeye çalışıyoruz ve diğer ülkeler ve uluslararası kuruluşlarla görüşüyoruz.” Dedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyderabad, Covid-19 için robotik dezenfektan üretiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hyundai’den Yeni Bir Robot: TIGER-X

Hyundai’den Yeni Bir Robot: TIGER-X: Robot teknolojileri ve ileri mobilite yatırımlarına devam eden Hyundai Motor …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör