IndiGo, Siber Saldırıya Uğradığını İddia Etti

blank
IndiGo, Siber Saldırıya Uğradığını İddia Etti

İçerik: IndiGo, Siber Saldırıya Uğradığını İddia Etti

IndiGo havayolları Perşembe günü, bazı sunucularının Aralık ayının başlarında saldırıya uğradığını ve bilgisayar korsanlarının bazı dahili belgeleri halka açık platformlara yükleyebileceğini söyledi.

Havayollarından yapılan resmi açıklamada, “Sunucularımızdan bazılarının bu ayın başlarında bir bilgisayar korsanlığı olayına maruz kaldığına dair bu açıklamayı yapmak istiyoruz. Sistemlerimizi çok kısa bir sürede minimum etkiyle geri yükleyebildik,” dedi.

Havayolları, ihlal edilen veri sunucularının bazı bölümleri olduğunu ve bu nedenle “şirketin bazı dahili belgelerinin bilgisayar korsanları tarafından halka açık web sitelerine ve platformlarına yüklenmesi olasılığı olduğunu” söyledi.

2020 Yılında Mali Dolandırıcılıklarla Bağlantılı En Çok Siber Suç Şikayeti: Delhi Polisi
WhatsApp Pay, Spyware Pegasus’un Veri Hackleme İddialarını Reddediyor
Raporda, “Sorunun ciddiyetinin farkındayız ve olayın ayrıntılı bir şekilde soruşturulmasını sağlamak için ilgili tüm uzmanlar ve yasa uygulayıcılarla iletişim kurmaya devam ediyoruz.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: IndiGo, Siber Saldırıya Uğradığını İddia Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör