Elon Musk, Tim Cook’un Tesla’yı Almak için Görüşmeyi Reddettiğini Söyledi

blank
Elon Musk, Tim Cook'un Tesla'yı Almak için Görüşmeyi Reddettiğini Söyledi

İçerik: Elon Musk, Tim Cook’un Tesla’yı Almak için Görüşmeyi Reddettiğini Söyledi

Tesla CEO’su Elon Musk Salı günü Twitter’da şirketi “Model 3 programının en karanlık günlerinde” satmaya çalıştığını, ancak Apple CEO’su Tim Cook’un “toplantıya katılmayı reddettiğini” söyledi.

Apple, yorum talebine hemen yanıt vermedi
Musk iddiayı, Pazartesi günü yayınlanan bir Reuters raporuyla ilgili bir gönderiye yanıt olarak ileri sürdü. Anonim kaynaklara atıfta bulunan Reuters raporuna göre Apple, yeni pil teknolojisinden yararlanacak bir kitle pazar otomobilini tanıtmayı planlıyor.
Musk bir tweet’te “Apple’ın Tesla’yı (mevcut değerimizin 1 / 10’u karşılığında) satın alma olasılığını tartışmak için Tim Cook’a ulaştım” dedi. “Toplantıya katılmayı reddetti.”

Musk Twitter’da Reuters raporunun “doğruysa tuhaf” olduğunu söyledi ve ikinci bir tweet’te Cook’a Tesla’nın Model 3 programının ilk günlerinde olası bir satışla ilgili yaklaştığını ekledi. 2017’de piyasaya çıkan orta pazar sedan. Model 3, Tesla’nın Fremont, California fabrikasının yanındaki bir çadıra monte edilen arabalar da dahil olmak üzere aylarca üretim zorlukları ve diğer sorunlar yaşadı. Model 3, şu anda Amerika’da en çok satan lüks otomobil ve Tesla’nın dünyanın en değerli otomobil üreticisi olma yükselişini körüklüyor.

Elon Musk: Tesla iflastan bir ay uzaktaydı
Ağustos 2018’de Musk, Twitter’da “Tesla’yı gizli tutmayı” “finansmanı güvence altına alarak” düşündüğünü iddia etti. Bu tweet’in doğru olmadığı ortaya çıktı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılan bir araştırmanın ardından Musk, “Tesla’nın mali durumu hakkında herhangi bir bilgi” veya “potansiyel veya önerilen birleşmeler” ile ilgili tweetler alacağına dair bir hüküm içeren bir anlaşmayı kabul etti. “deneyimli bir menkul kıymetler avukatı” tarafından incelenmiştir.

Tecrübeli bir menkul kıymetler avukatının Musk’ın Salı tweetlerini gözden geçirip incelemediği belli değil. Otomobil pazarına girmek, herkesin bildiği gibi zor bir uğraş. Musk, Tesla’nın 17 yıllık tarihi boyunca birçok noktada neredeyse iflas ettiğini söyledi. Şirket geçen yıl yalnızca ilk yıllık karını açıkladı

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk, Tim Cook’un Tesla’yı Almak için Görüşmeyi Reddettiğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör