IBM, Problemini Çözmek İçin 24,25 Milyon $ Ödemeyi Kabul Ediyor

blank
(FCC) tarafından bir çift araştırmayı çözmek için 24,25 milyon $ ödemeyi kabul etti.

İçerik: IBM, Problemini Çözmek İçin 24,25 Milyon $ Ödemeyi Kabul Ediyor

IBM, okulları ve kütüphaneleri geniş banda bağlamak için verilen sübvansiyonlar üzerinden Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından bir çift araştırmayı çözmek için 24,25 milyon $ ödemeyi kabul etti.

IBM’in ödemesi, New York City ve El Paso okul bölgeleri ile bağlantılı olarak “E-Rate” program kurallarının ihlal edildiği iddiaları üzerinden yaklaşık 15 yıla yayılan iki FCC soruşturmasını çözecek. Anlaşma uyarınca IBM, E-Rate programını finanse eden Evrensel Hizmet Fonuna 24,25 milyon $ (kabaca Rs. 180 crore) iade etmeyi kabul etti, ancak hatalı işlemleri kabul etmedi.

FCC, araştırmalarının IBM’in 2005-2008 için New York’taki rekabetçi teklif verme kurallarını karşılamadığını ve 2001 için El Paso’da uygun olmayan ekipman ve hizmetler sağladığını tespit ettiğini söyledi.

COVID-19 Aşı Dağıtımı için Kritik Olan Firmaları Hedefleyen Hackerlar: IBM
IBM, yaptığı açıklamada, “E-rate programını desteklemede uygun şekilde hareket ettiğine, ancak uzun süredir devam eden bir sorunu dostane bir şekilde çözme adına bu anlaşmaya varmaktan memnuniyet duyduğumuza” inandığını söyledi.

IBM, E-rate programı aracılığıyla binlerce ABD okuluna ve kütüphanesine ve milyonlarca Amerikalı öğrenciye internet bağlantısı sağladığını ekledi.

FCC Başkanı Ajit Pai, komisyonun “Evrensel Hizmet Fonunu israftan, dolandırıcılıktan ve kötüye kullanımdan koruması ve finansmanın en uygun maliyetli şekilde dağıtılmasını sağlaması gerektiğini” söyledi.

IBM, Bulut Büyümesine Odaklanmak İçin 109 Yıllık Şirketi Bölecek
Tüm telekomünikasyon taşıyıcıları, kırsal alanlardaki insanları birbirine bağlamak, Yaşam Hattı programı aracılığıyla düşük gelirli Amerikalılar için sübvansiyonlar sağlamak, Kabile topraklarındaki hizmetleri genişletmek ve E-oran programı aracılığıyla okullara ve kütüphanelere yardımcı olmak için ödeme yapan Evrensel Hizmet Fonu’na ödeme yapar.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: IBM, Problemini Çözmek İçin 24,25 Milyon $ Ödemeyi Kabul Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör