LG’den Oyun Meraklıları İçin Kavisli Ekran

blank
LG'den Oyun Meraklıları İçin Kavisli Ekran

İçerik: LG’den Oyun Meraklıları İçin Kavisli Ekran

LG Display’in en yeni prototipi, oyun oynamak için bükülebilen veya TV izlemek için düzleştirilebilen 48 inçlik esnek bir OLED paneldir. Şirket daha önce benzer bükülebilir TV prototiplerini gösterdi, örneğin uçakların içinde kullanılmak üzere tasarlanmış 65 inçlik bir TV, yolcuların film izlemesi için bir kavis oluşturabilir. Bu yılki sanal CES’te sergilenecek olan bu model, LG Display’in ses üretmek için ekranı titreten Sinematik Ses OLED (CSO) teknolojisine sahip.

48 inç TV, sadece TV izlemek istediğinizde sizi kavisli bir ekranın birçok dezavantajıyla yaşamaya zorlamadan oyun oynarken kavisli bir ekranın sürükleyici faydalarını sunabilir. Panelin, aşağıdaki LG Display’in videosundaki 19 saniyelik işarette çalıştığını kısaca görebilirsiniz.

Özellikler açısından LG Display, 1.000 mm’ye kadar bir yarıçapla bükülebilen prototipinin oyun yeteneklerini vurguluyor. 120 Hz’lik yüksek bir yenileme hızına, 40 Hz ile 120 Hz arasında değişen bir yenileme hızı aralığına ve 0,1 milisaniye yanıt süresine sahiptir. Ayrıca, LG Display’in daha önce düz panelleri için gösterdiği bir teknik olan ses üretmek için ekranını titreştirebiliyor, ancak çoğu oyuncunun muhtemelen kulaklık veya ayrı hoparlör kullanmayı tercih edeceğini düşünüyoruz.

Bu yeni prototip, LG Display’in daha önce kullanılmadığında kompakt bir kutuya sığan katlanabilir bir TV içeren esnek OLED’lerle yaptığı en son deneydir.

LG Display, restoranlarda kullanılabileceğini düşündüğü şeffaf OLED panelleri de sergiliyor.
LG Display ayrıca bu yılki sanal CES fuarında şeffaf OLED ekranları için bir dizi kullanım örneği sergiliyor. Bunlar arasında, çerçevesinden çıkan şeffaf OLED TV’li “Akıllı Yatak”, yemek yiyenlerin şefleri arkasında iş başında görmelerine olanak tanıyan şeffaf bir restoran ekranı ve müşteri bilgilerini de görüntüleyebilen tren vagon pencereleri yer alıyor. Tüketici tarafında LG, Mini LED ekran teknolojisine sahip bir dizi TV de piyasaya sürdü.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: LG’den Oyun Meraklıları İçin Kavisli Ekran

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

2020’de Teknolojide Gerçekleşen En Önemli 7 Şey

Bu yıl meydana gelen, hepsini kaplayamayacak kadar çok kayda değer şey oldu. Yine de, 2020’nin …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör