Trump Yönetimi, Hala TikTok’a Karşı

blank
Trump Yönetimi, TikTok Kısıtlamalarını Engelleyen Karara İtiraz Etti

İçerik: Trump Yönetimi, Hala TikTok’a Karşı

Trump yönetimi henüz TikTok’a karşı kampanyasından vazgeçmiyor.

ABD hükümeti Pazartesi günü, bu ayın başlarında bir federal yargıç tarafından verilen ve yetkililerin popüler kısa biçimli video uygulamasına yönelik kısıtlamalarını tam olarak uygulamalarını engelleyen bir karara itiraz etti.
Temyiz, ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Carl Nichols’un, ABD Ticaret Bakanlığı’nın altyapı şirketlerinin TikTok’un ağ trafiğini taşımasını yasadışı hale getirecek kuralları uygulamasına engel olan 7 Aralık tarihli ihtiyati tedbir kararına itiraz ediyor.

ABD hükümeti bir TikTok anlaşması için son tarihi uzatmayacak, ancak müzakereler devam ediyor, bu karar Ticaret Departmanının ABD uygulama mağazalarından TikTok indirmelerini yasaklamasını engelleyen daha önceki bir ihtiyati tedbirin ardından devam ediyor. TikTok, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Şirket, aylardır Trump yönetiminin çapraz çizgisinde. ABD Başkanı Donald Trump, TikTok’u bir ulusal güvenlik riski oluşturmakla suçladı çünkü Çinli sahibi ByteDance, TikTok’un kullanıcı verilerini Çin hükümetine devretmek zorunda kalabilir. TikTok iddiayı reddetti ve TikTok’un ABD kullanıcı verilerini Virginia ve Singapur’da Çin yasalarının erişemeyeceği bir yerde sakladığını söyledi.

TikTok, ABD hükümeti ile Oracle (ORCL) ve Walmart (WMT) gibi ABD’li yatırımcıları getirecek endişelerini gidermek amacıyla bir anlaşma yapıyor. Ancak bu anlaşma kesinleşmedi.
Bu ayın başlarında ABD hükümeti, ByteDance’in uygulamayı satması için belirlediği süreyi uzatmayı reddetti.

Ancak aynı zamanda satışı gerektiren bir icra emrini uygulamama kararı aldı ve bu, TikTok ile ABD yetkilileri arasındaki görüşmelerin devam etmesine izin verdi. Ancak, seçilen Başkan Joe Biden gelecek ay göreve gelmeden önce uygulamayla ilgili endişelerin çözülüp çözülmeyeceği belli değil.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Trump Yönetimi, Hala TikTok’a Karşı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek

Motorola G100 ve G50, 90Hz Ekran ve 5.000 mAh Pil İle Gelecek: Motorola, Avrupa ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör