Efsanevi İngiliz markası MG Cars Türkiye’de

blank
Efsanevi İngiliz markası MG Cars Türkiye'de

İçerik: Efsanevi İngiliz markası MG Cars Türkiye’de

Otomotiv markaları çatısı altında dünya çapında distribütörlük yapan Trend Doğan Doğan Holding, Türkiye’de mobilite dönüşümü ile hizmetlerin dijital platformunu alıp açarak önemli bir parça olmaya hazırlanıyor.

Bu kapsamda 2020 yılında otomotiv ve motosiklet alanlarındaki küresel trendlerin öncülerinden Sessizlik, KYMCO, Gita ve Wallbox markaları organizasyona katıldı Efsanevi otomobil markası MG’nin (Morris garages) İngiliz menşeli Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğünü aldı Türkiye’de. Doğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdürü ve CEO’su Kağan Dağtekin, “Ocak ayında elektrikli ZS EV’yi online satış platformumuz üzerinden ön satışa çıkarmayı hedefliyoruz. Mayıs ayı itibariyle ilk teslimatlara başlayacağız. MG’nin elektrikli SUV modeli ZS EV, özellikleri ve satış fiyatı ile oldukça ilgi çekecek. 2021 yılında MG’nin farklı modellerini Türkiye’ye getirmeyi hedefliyoruz. MG markası ile bu yıl bin adede yakın satış hedefimiz var ”dedi.

Otomotiv Trendleri, Markalar çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Doğan Holding, Türkiye’de mobilite dönüşümü ile hizmetlerin dijital platformunu alıp dağıtan distribütörün önemli bir parçası haline gelmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda 2020 yılında otomotiv ve motosiklet alanlarındaki küresel trendlerin öncülerinden Sessizlik, KYMCO, Gita ve Wallbox markalarının bünyesine katıldı İngiliz menşeli Doğan Trend Otomotiv, efsane otomobil markası MG’nin Türkiye distribütörlüğünü aldığını duyurdu. İlk etapta markanın yüzde 100 elektrikli SUV modeli ZS EV’yi pazara sunacaklarını belirten Doğan Holding Otomotiv Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdürü ve CEO’su Kağan Dağtekin, “Elektrikli ZS EV’yi ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Ocak ayında online satış platformumuz üzerinden satış. Mayıs ayı itibariyle ilk teslimatlara başlayacağız. MG’nin elektrikli SUV modeli ZS EV, özellikleri ve satış fiyatı ile oldukça ilgi çekecek. 2021 yılında MG’nin farklı modellerini Türkiye’ye getirmeyi hedefliyoruz. MG markası ile bu yıl bin adede yakın satış hedefimiz var ”dedi.

“Global trendleri müşterilerimizle buluşturuyoruz”
Doğan Trend Otomotiv’in 2020 yılında elektrikli araç dönüşümü ve dünyadaki yeni trendlerden örnekler vererek bu alanda önemli adımlar attığını vurgulayan Kağan Dağtekin, “Baktığımızda elektrikli araçların 2015 yılında yüzde 100 arttığını görüyoruz. 19-270. Elektrikli araçların payının yüzde 32 ile yüzde 2030’a ulaşması bekleniyor. Aynı zamanda hem dünyada hem de ülkemizde SUV’lara ciddi bir ilgi var. Hatta artık Türkiye’de SUV’lerde satılan her 3 araçtan biri. Tabii ki dönüşüm sadece arabalarda olmuyor. Kişisel kullanım için motosikletlere olan talep gün geçtikçe artmaktadır. Elektrikli scooterların bu talep içindeki payı da artıyor. Otomotivde Eğilimler doğasında, günümüz Türkiye’sinde dönüşüme öncülük eden hem tüketiciler için iyi bir araç okuyarak küresel trendleri karşılamayı hedefliyoruz “dedi.

Suzuki, Akıllı Hibrit Teknolojisi ile yolda
Swift Hybrid’i 2020’nin son çeyreğinde lanse ettiklerini hatırlatan Kağan Dağtekin, “Swift Hybrid’i ilk olarak Suzuki’de lanse ettik ve kullanıcılarımızı Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi ile tanıştırdık, çok olumlu karşılandığını gördük. Yakında Suzuki ailesindeki melez sayısını dörde çıkaracağız. Ignis Hybrid, Vitara Hybrid ve SX2021 S-Cross Hybrid’in de bu aileye 4. yılında katılacağını söyledi.

“Elektrikli mobiliteye büyük önem veriyoruz”
Elektrikli scooter segmentinde Avrupa pazar lideri Silence’in yalnızca hem bireysel hem de ticari kullanıma uygun modellerle elektrikli motosiklet üretimine odaklandığını hatırlatan Doğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür ve CEO Kağan Dağtekin, “Hepsi elektrikli scooterlar Tüketicileri Silence ve Vespa Elettrica ile buluşturuyoruz. Ayrıca MG ZS EV ile elektrikli otomobil segmentindeki ihtiyaçları da karşılayacağız. Kişisel taşıma robotu Gita ile farklı bir mobilite çözümü getiriyoruz. 2020 yılında bünyemize kattığımız elektrikli şarj istasyonlarının üreticisi Wallbox’ı elektrikli mobilite çözümlerimizin önemli bir tamamlayıcısı olarak görüyoruz ”dedi.

blank
“Dijital platformlar, yeni iş modelimizin önemli bir parçası”

Kağan Dağtekin, “Kurumsal yapımızı 3 ana segment üzerine kurduk. Bunlar; distribütörlük, hizmetler ve dijital platformlar. suvmarket.com, scootermarket.com, suzukisenin.com ve vespastoreturkey.com bu anlamda yeni iş modellerimizin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bireysel ve operasyonel kiralama alanlarında hizmet ağımızı genişletecek çalışmalara odaklanıyoruz. Uzun vadeli hedeflerimiz arasında gerek distribütörlüğünü yaptığımız otomobil, motosiklet ve deniz motoru markaları gerekse ikinci el satış operasyonumuzla yılda 20 bin adetlik satış hacmine ulaşmak yer alıyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Efsanevi İngiliz markası MG Cars Türkiye’de

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör