MİLKAR-3A3 Saldırı Sistemi ASELSAN’dan Alındı

blank
ASELSAN

İçerik: MİLKAR-3A3 Saldırı Sistemi ASELSAN’dan Alındı

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarında 2020 savunma sanayi faaliyetlerine ilişkin videolar yayınlandı. En son Elektronik Sistemler videosunda, güncellenen MİLKAR-2020A3 Elektronik Atak Sisteminin 3’te teslimatının devam ettiği paylaşıldı.

MİLKAR-3A3, geçtiğimiz yıl Kasım ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen “ASELSAN Yeni Sistemler Tanıtımı ve Tesis Açılış Töreni” kapsamında sergilenen özgün sistemler arasında yer aldı.

ASELSAN Elektronik tarafından geliştirilen haberleşme sisteminin Hedef Saldırısı JAMINT-3A3 Türkiye’nin Suriye’de gerçekleştirdiği elektronik sistemi hayata geçirmek amacıyla saldırıya uğradı, operasyonda aktif olarak kullanıldığına inanılıyor.

SÜTAR-3A3
MİLKAR-3A3 Mobil V / UHF Elektronik Saldırı Sistemi, farklı platformlarda V / UHF frekans bandında haberleşen haberleşme sistemlerine Elektronik Saldırı (ET) uygulamak amacıyla geliştirilmiştir. Hedef V / UHF bant iletişimini engellemek veya geciktirmek veya yanlış bilgi aktarımına neden olarak taktik sahada dost birimlere avantaj sağlamak için kullanılır.

Sistemde geniş bir frekans bandında yüksek RF çıkış gücü sağlayabilen Güç Amplifikatör Sistemi, hızlı anahtarlama, verimli güç kaynağı ve besleme altyapısı kullanılmaktadır. Sıkışma sinyalinin hızlı üretilmesi için kullanılan Sinyal Ünitesi ve geniş anlık bant genişliğine sahip Genişbant Alıcı Ünitesi sayesinde sisteme Reaktif Sıkışma kabiliyeti sağlanmaktadır. Bu özellik sayesinde sistem, taktik sahada frekans atlamalı hedef iletişim sistemlerine karşı etkin bir şekilde sıkışabilir.

blank

Hedef yayınların temel parametrelerini aramak, yakalamak, tespit etmek ve kaydetmek amacıyla karıştırmayı desteklemek için sisteme Elektronik Destek (ED) özelliği de eklenmiştir. Sistemde karıştırma veriminin artırılmasına destek olarak analiz özelliğine sahip Görev Planlama Yazılımı kullanılmaktadır. MİLKAR-3A3 Sistemi alt ve üst bant olmak üzere iki araçta bulunmaktadır. Kullanıcının ihtiyaçlarına ve araç seçimine göre belirlenecek bant bölünmesine göre tek bir araçta çözümler üretmek mümkündür. 4 × 4 araç platformu üzerine sistem şelterinin yanı sıra klima üniteleri, antenler ve birincil güç kaynağı jeneratörü ergonomik olarak yerleştirilmiştir. MILKAR-3A3 Sistemi, tüm içeriğini araç platformu üzerinde taşıyabilme özelliği sayesinde taktik sahada yüksek hareket kabiliyetine sahiptir. Karıştırma görevinin (Sıçrama Yeteneği) gerçekleştirilmesinden çok kısa bir süre sonra pozisyon değiştirebilir. Sistem, platformdan bağımsız olarak çalıştırılabilir. Sistem ihtiyaçlar doğrultusunda farklı platformlara entegre edilebilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: MİLKAR-3A3 Saldırı Sistemi ASELSAN’dan Alındı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti

Ukrayna, Tanklarını ASELSAN Telsizleri ile Modernize Etti: Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör